Партнерські пологи: заборонити не можна дозволити

МОЗ не забороняло партнерських пологів, але народжувати з партнером не можна! Такий парадокс. Саме тому Українська Галицька Партія організувала zoom-конференцію “Партнерські пологи в час карантину: небезпека чи необхідність?”, щоб обговорити з керівниками перинатальних центрів, лікарями, правозахисницями та породіллями проблему заборони партнерських пологів.

Переглянути трансляцію повністю  можна тут.

Жінки часто говорять про тривожність, розгубленість, страх залишитися одній, особливо в активній фазі пологів, коли породілля відчуває максимальний біль, вразливість, потребу у підтримці найближчої людини. 

Всі ці обставини негативно впливають на перебіг пологів, а відтак – на здоров’я мами й малюка. І це науково доведений факт. У 1985 році ВООЗ зробила заяву, що присутність під час переймів і пологів когось із близьких людей суттєво сприяє доброму самопочуттю породіллі. Партнер у пологах – це не лише моральна та фізична підтримка, але й багато в чому і «адвокат» мами, захисник від недбалого ставлення медперсоналу до жінки.

Активісти УГП в Тернополі разом із лікарями, очільниками перинатальних центрів переконані, що можливо знайти безпечний альтернативний варіант участі партнерів у пологах в час епідемії COVID-19. Спікерами були Євгенія Кубах керівниця ГО “Природні права України”), Лідія Коноваленко, голова ГО “Доули Львова”, Галина Артиш, лікар акушер-гінеколог з Івано-Франківська, Заріцька Надія, в.о. генерального директора Комунального некомерційного підприємства “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр ”Мати і дитина”, Дмитро Олександрович Говсєєв,  директор КНП «Київський міський пологовий будинок №5»,Юлія Гвоздович, депутатка Львівської міської ради від УГП, голова ГО “Батьки в дії”, Ірина Яремчук, заступниця голови Політради УГП, координатор ініціативи  “Тернопіль – місто щасливих сімей”

На конференції усі зійшлись на тому, що:

✅партнерські пологи незаконно заборонили саме на рівні місцевих рад, а отже, і скасувати ці заборони також можуть лише місцеві органи влади;

✅необхідно використовувати всі важелі впливу на місцеву владу;

✅хорошим методом впливу на місцях є електронні петиції. Таку запустила тернополянка Ірина Яремчук, авторка ініціативи “Тернопіль – місто щасливих сімей” (лінк – тут)  https://petition.e-dem.ua/ternopil/Petition/View/1258 (про відміну заборони на партнерські пологи)

Нагадаємо, що у Тернополі у рамках проєкту “Тернопіль – місто щасливих сімей” партійці УГП вже організовували форум “Право на гідні пологи”, фестивалі дитинства, круглі столи з пропозиціями до влади для покращення умов життя сімей у місті, опитування батьків про проблематику інфраструктури. 

Якщо ви маєте ідеї для покращення комфорту сімей у Тернополі – долучайтеся до нас!

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!