Пандуси-зигзаги: чому львів’яни проти

У Львові на вулиці Личаківській встановили зигзагоподібні пандуси. Люди проти, бо вважають такі тут непотрібними та незручними

Вже два тижні львів’яни не можуть “натішитись” навими пандусами, що встановили на вулиці Личаківській. Тепер перехожі мають пройти 26 додаткових метрів, бо “Львівавтодор” вирішив спроектувати зигзагоподібні пандуси.

Замість того, аби полегшити життя мешканцям, вони його ускладнюють”, – каже голова громадського контролю на вулиці Личаківській Анастасія Карп’як. Жінка ще до початку ремонтних робіт застерігала не робити тут таких пандусів,  бо вони – недоцільні.

За проектом пандус мав з’явитись, бо кут нахилу на вулиці  – 10 градусів. Згідно державних будівельних норм цього достатньо, аби робити такі конструкції.  Мовою цифр – це додатково 100 м² тротуарної плитки, 100 метрів бордюрів та десятки метрів перильних огороджень.”

Тобто не витрачати додаткових коштів і не примушувати людей ходити міськими лабіринтами.

Проблема в тому, що незалежні геодезисти, яких запросили активісти, дали інші дані – 5 градусів нахилу. Відтак,  поблизу будинку №171 було достатньо зробити звичайний пандус, а не зигзагоподібний. Тобто не витрачати додаткових коштів і не примушувати людей ходити міськими лабіринтами.

Це приклад нецільового  використання бюджетних грошей. А, по факту, взагалі порушує засади здорового глузду, бо тепер люди обходять цей лабіринт напряму – хто по газону, хто по тротуару. Я, як депутат ЛМР, подала звернення, де прошу переробити цей пандус відповідно до чинних вимог та оновлених ДБН,”  – коментує депутатка ЛМР від Української Галицької Партії Юля Гвоздович.

Депутатка активно співпрацює із громадою на вулиці Личаківській. Влітку минулого року Юля разом із іншими матерями організувала  “рейд” по Личаківській – ходили з візочками, аби показати проблемні місця відремонтованої вулиці.

Драматизму ситуації додає те, що на іншій стороні дороги кут нахилу вулиці справді має 10 градусів. І там необхідних пандусів немає. Хоча мешканці просили зробити пандуси поблизу стадіону “Скіф”, де у цьому справді є потреба.

Ремонт вулиці Личаківської, до речі, коштував Львову близько 6 млн євро від ЄБРР.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!