Юлія Гвоздович: «Для нас міжнародна співпраця дуже важлива»

Упродовж двох днів представники Української Галицької Партії, а зокрема, голова Політради УГП Богдан Панкевич, депутат ЛМР Юлія Гвоздович, а також наші активісти Галина Васильченко і Роман Терлецький, перебували у Нідерландах, спілкуючись із громадянам цієї держави напередодні їхнього референдуму щодо угоди про Асоціацію України з ЄС. Юлія Гвоздович розповіла нам про враження та результати цієї подорожі, про те, чого нам варто повчитися і що про нас знають в одній із найбільш економічно розвинених країн Європи.

«Ми взяли участь у конференції, присвячені майбутньому референдуму, яка відбулася в університеті міста Утрехт. Її організували  Приятелі Львова – Friends of Lviv – Vrienden van Lviv. Також там виступили Ярослав Грицак та Орися Біла з УКУ. Після доповідей, усі мали нагоду поспілкуватися з голландцями у невеликих групах, щоб переконати їх особисто. Саме на такому спілкуванні організатори зробили основний акцент.

1463128_10154022943504556_347760267027866418_nВ Нідерландах, насправді, зараз ведеться потужна агресивна політика для того, щоб переконати голландців голосувати «проти». Кажуть,  що цим займаються такі політичні сили, яких в Нідерландах називають євроскептиками. І вони вкладають багато грошей у свою кампанію. Натомість парламент Нідерландів, який вже ратифікував угоду України з ЄС, практично не докладає жодних зусиль, щоб переконати громадян голосувати «за». Приятелів України є менше, але вони проводять деякі кампанії, щоб голландці відповіли на референдумі позитивно.

Мені цікаво було почути основні аргументи, які спонукають їх голосувати проти України. Для старшого покоління – це можливе після угоди про Асоціацію повноцінне членство України в ЄС. Вони дуже проти цього, адже Нідерланди – більш економічно розвинені, ніж інші країни ЄС. Ця країна подібна до Норвегії, але Норвегія не є в ЄС і тому туди не вступає, бо її економіка від цього може постраждати. Якщо ти стоїш вище, то ті, хто нижче, будуть тебе постійно тягнути вниз. Багато коштів з економічно розвинутих країн перерозподіляються на користь менш розвинутих. Це невигідно таким країнам, як Нідерланди.

Для молоді основним аргументом голосувати «проти» було їхнє переконання, що Нідерланди, насправді, не є хорошим прикладом для наслідування. Молодь нам казала, що на них не варто рівнятися, бо вони теж ідуть неправильним шляхом. Це мене вразило. Багато тамтешньої молоді проти України в ЄС.

Але найбільше серед нідерландців тих, які просто не знають, що таке Україна, нащо їй взагалі ця угода. Була дуже очевидна їхня необізнаність про те, що сталося в Україні 2 роки тому, скільки нам коштувала угода про Асоціацію з ЄС. Вони були дуже вражені фільмом «Зима у вогні». Після нього багато глядачів зізнавалися, що навіть не уявляли, що в нас таке діялося на Майдані.

Напевно, основним аргументом, який нідерландці сприймали, щоб змінити свою думку, було розуміння, що Україна заслужила цю угоду: і подіями Майдану, і тими змінами, які в нас сталися за 2 роки. Це ми тут розуміємо всі нюанси наших реформ, а вони звідти бачать, що зміни таки є. Другим аргументом на нашу користь був заклик допомогти нам не втрачати сили у творенні змін, дати нам надію.12670877_1047271635332855_1369755096640469525_n

Другого дня я, як депутат Львівської міської ради, брала участь у панельній дискусії, яку організувала група Приятелів Львова. Це інвестори, митці, архітектори, письменники, економісти, які часто бувають у Львові і добре знають наше місто, консультують міську раду. Але, як не дивно, серед них теж були ті, хто сумнівався, чи голосувати на нашу користь.

Мене, як молодого депутата, багато розпитували, як це – бути депутатом в Україні, які наші основні прагнення і що ми плануємо змінювати. Багато розмов було про корупцію, про те, що як у Львові, так і в цілій країні у нас одна з найбільших проблем – корупція. Учасникам цієї дискусії дуже сподобалося, що наша партія взяла за основу своєї діяльності антикорупційну складову, курс на публічність та прозорість діяльності органів влади.

Нідерланди виглядають так, як Україна, можливо, виглядатиме років так через 50. Крім велоінфраструктури, про яку вже знаємо багато, мені дуже сподобалася пріоритетність для пішоходів у транспортній структурі. Перше місце у дорожньому русі надають пішоходам, потім – велосипедистам, потім – громадському транспорту, а вже тоді приватним авто. Для останніх на кожній дорозі залишили одну – максимум 2 смуги.арварар

Також мене приємно вражає, як ефективно вони використовують усі свої ресурси: і людські, і земельні, і відновлювальні джерела енергії. За землю голландці взагалі борються з морем: вони осушили велику частину морського дна, практично, витягнули її з моря, щоб  провадити там господарство. Я також досі не знала, що Нідерланди, – за територією трохи більші від Львівщини, – є третьою у світі країною за кількістю експорту сільськогосподарської продукції.

Ми поїхали в Нідерланди, тому що для нашої політичної сили міжнародна співпраця є дуже важлива. Ми представляємо нову місцеву партію нового зразка, і ми дуже хотіли переконати голландців підтримати нашу країну під час референдуму. Нехай за тих 2 дні ми не зустрілися з тисячами людей, але бодай сотню осіб ми точно переконали. А всі вони є opinion makers у своїх середовищах, адже це експерти, інвестори, викладачі та активні студенти.»

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!