Медицина у форматі Smart: 5 лайфхаків від творців проекту Smart City у Дрогобичі

Ще зовсім недавно у дрогобицьких медиків так само, як у всіх інших, не було комп’ютерів з інтернетом. Зате сьогодні тут все змінюється. Сучасні ІТ-сервіси змінили дрогобицьку медицину до невпізнання: аналізи і обстеження передаються відразу в е-кабінети пацієнтів і лікарям не треба бігати кабінетами. Це суттєво спрощує життя і дрогобичанам, і самим медикам.

Відкриті дані – ось ключ до змін у Дрогобичі. Як змінилося життя після втілення Дрогобич-Smart City і при чому тут платформа, яка забезпечує сталий розвиток у громаді, розповіли автори проекту під час події “Smart-медицина: як це працює?”, організованої медичною групою УГП у Львові.

Отже, 5 лайфхаків, які можуть змінити медицину і зробити її сучасною, від дрогобицької команди інноваторів:

  • Енергоефективність для медзакладів

“У нас дуже багато коштів у медицині йде у повітря. Особливо якщо йдеться про енергоносії”, – переконаний Володимир Кондзьолка, директор Інституту міста у Дрогобичі. Тут почали з господарських питань – з економії ресурсів. Зробити це вдалося завдяки сучасному інструменту.

“Після впровадження ЕСКО-енергоефективності у поліклініці Стебника за перший день там відчули 15% економії ресурсів. Механізм ЕСКО дозволяє втілити 3 ефективні заходи з енергоефективності і суттєво скоротити споживання ресурсів”, – пояснює Станіслав Гайдер, начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради.

  • Онлайн-сервіси для невідкладної медицини

Дані про захворювання людей у Дрогобичі проаналізували. Найбільше хвороб – це органи системи кровообігу. Отже, треба було щось терміново робити для тих, хто потребує невідкладної допомоги при інфарктах та інсультах.

Найбільше хвороб – це органи системи кровообігу.

“Ми знайшли ІТ-проект у Словаччині Steam global, у рамках якого медбрат швидкої бачить вільну операційну у найближчій лікарні і зробимо щось подібне у себе. У такий спосіб вже під час виклику до хворого можна скликати усю бригаду для порятунку хворого з інфарктом. Цю технологію пробуємо запровадити у Дрогобичі”, – ділиться Станіслав Гайдер.

Ще одна новація – дрогобицькі айтішники підвели міську стоматологію до медичного паспорту пацієнта. Тому стоматологічна допомога у місті теж уже йде в ногу з часом і перейшла у формат Smart.

  • Все місто, як на долоні – у WiFi-зоні!

У Дрогобичі дізналися, що щороку в поліклініку приходить коло 20 000 пацієнтів. Раніше це не вдавалося. А з появою WiFi-зон по всьому місту все змінилося. стало можливим вимірювання. WiFi-зони дали дуже багато. Людина, коли хоче приєднатися до мережі у поліклініці під кабінетом лікаря, отримує всю необхідну медичну інформацію. Функції “Мені тільки запитати” у медичній системі немає, тому всі звернення до лікарів дуже предметні.

Айтішники вивели дані про тих, хто підписав декларації на геомапу.

“Ми вивели дані про тих, хто ще не підписав декларації і лікарі мають інформацію про тих, з ким треба працювати. Інформація ця доступна по кожному будинку”, – каже Станіслав Гайдер.

  • Проектний менеджмент у медицині

Сучасне життя – це не туалет на вулиці і штукатурка, яка падає на голову. А перебування пацієнта в лікарні теж затратна. Комфорт може покращити за рахунок громадського бюджету. Всього 150 проектів було подано від медицини на Львівщині. Це дуже мало, хоча громадський бюджет – реальний інструмент змін.  

Медзаклади потребують перевантаження, але для цього не конче надзусиль. Інколи достатньо тих інструментів, які є.

Керівник медзакладу має бути добрим менеджером

“Медична послуга – це теж послуга. Полікувати – це теж надати послугу. А перебування пацієнта у медзакладі, його комфорт – це вже питання медичного менеджменту. Бо туалети в поліклініці теж важливі. І тут на допомогу приходять проектний менеджмент. Донедавна медицина фінансувалася з держбюджету, всі знали, що є гроші на одне, але немає на все інше. У сучасних умовах керівник медзакладу має бути добрим менеджером, він має добре подумати навіть над тим, щоб лампочки у лікарні були енергоефективні. За це платить місто і з нього спитають про витрати”, – пояснює Володимир Кондзьолка.

  • Місту і світові: що може сучасна аналітика на основі відкритих даних?

Де найстаріші у місті рентген-установки? Яке обладнання треба закупити у хірургічне відділення? В якому відділенні є залишок ліків? Де працює найбільше жінок-медиків? Чи не забагато аптек у цьому районі міста? Дані про закупівлі і завантаженість відділень, аптеки, стоматологи – це дуже мало з того, що може дати геоінформаційна система медицині і місту. Якісний менеджмент у медицині можливий на основі достовірних даних.

“Дрогобич-Smart City – це платформа, яка забезпечує сталий розвиток у громаді. Розумне місто будується між золотим трикутником влада-громада-бізнес. Між ними мають бути мости, а не стіни. Завдяки Smart City громада отримує якісні послуги, безпеку, та зрозумілі індикатори сталого розвитку”, – каже Володимир Кондзьолка.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!