Львів стане містом, яке полюбить дітей більше, ніж туристів

У Львові нарешті запрацює стратегія  “Львів, дружній до дітей та молоді”. В цьому документі детально прописано понад  40 пріоритетів у різних напрямках, котрі потребують змін та додаткового контролю. Це означає, що до 2030 року Львів зобов’язується стати чи не ідеальним містом для проживання  та розвитку дітей та молоді.

Стратегію прийняли сьогодні, 29 листопада,   на сесії львівської  міської ради. Одна із ініціаторок документу – депутатка ЛМР від Української Галицької Партії – Юлія Гвоздович.

Юлія Гвоздович

Авторка документу розповідає:Соціологічна агенція “Фама” нещодавно провела опитування батьків про те, наскільки вони задоволені пристосуванням міста до потреб сімей з дітьми та дітей з інвалідністю. І лише кожен десятий задоволений інфраструктурою, наявністю та достатньою кількістю пандусів, безбар’єрного покриття. Тобто 90 % батьків не задоволені станом справ у цій сфері. Лише 20 % батьків задоволені наявністю в громадських закладах місць догляду за дитиною.”

         ЧОМУ СТРАТЕГІЯ НЕОБХІДНА ЛЬВОВУ? КІЛЬКА ФАКТІВ

  • У 2017 році серед дітей, позбавлених батьківського піклування, були удочерені або всиновлені лише 6%. Тому варто розвивати практики патронатства, усиновлення/удочеріння, що передбачено Стратегією “Львів, дружній до дітей та молоді”.
  • Впродовж минулого року у Львові було вчинено 164 ДТП, жертвами яких стали діти. У Стратегії передбачено додаткові заходи, які повинні мінімізувати такі випадки.
  • Інклюзія повинна стати наріжним каменем розвитку міста. Сьогодні у Львові більше, ніж 3 тис. – діти з інвалідністю, водночас, 23 дитини з ВІЛ/СНІД. Близько 1950 дітей з особливими освітніми потребами навчаються у загальноосвітньому середовищі.  Та додаткових умов для навчання у них немає.

Зміни стосуватимуться усіх напрямів, до яких дотичні молоді українці –  освіта, медицина, дозвілля, харчування в школах чи садках, загалом майже півсотні позицій.

                                              СЕРЕД ПРОПОЗИЦІЙ, ВНЕСЕНИХ У СТРАТЕГІЮ: 

1. Навчання для вчителів, вихователів, старшокласників з першої медичної допомоги.
2. Створення єдиного інформаційного ресурсу про все необхідне для вагітних жінок, жінок, які народили, жінок, які планують вагітність.
3. Створення програм профілактики відмови від новонароджених дітей (первинна підтримка у пологовому будинку, патронаж вдома) та анонімна психологічна підтримка вагітних жінок, які опинились у складних життєвих ситуаціях.
4.  Лекції із статевого виховання у школах, професійно-технічних училищах, дитячих садках.
5.  Кампанія відповідального батьківства (уроки у школах, професійно-технічних навчальних закладах).
6. Забезпечення умов для годування та базової гігієни догляду дітей у громадських місцях (промоція створення кімнат догляду за дитиною у закладах харчування, громадських місцях тощо.
7. Обладнання громадських закладів пандусами (пошта, поліклініка, тощо).
8. Створення міської служби з утримання та догляду за дитячими та спортивними майданчиками.
9. Проведення дитячого та молодіжного фестивалю Поваги та Довіри.
10. Створення молодіжного медіа-ресурсу.

Реалізовувати та контролювати проект буде робоча група, до якої входитимуть чиновники, депутати, громадські активісти, представники бізнесу та медіа. На реалізацію Стратегії передбачено додаткове фінансування. Наприклад, до 2021 року заплановано виділити 21 млн. грн. Додамо, що до цього часу у Львові не існувало єдиного документу, який би стосувався покращення рівня життя та розвитку дітей. Це попри те, що за статистикою, у Львові кожен п’ятий мешканець – дитина.  

З повним текстом Стратегії  та детальним планом заходів можна ознайомитись за цим  посиланням.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!