Статут ОТГ – це мала Конституція громади

Щоб бути ефективними на місцях, об’єднаній громаді для початку треба визначитися зі статутом. Це не просто собі документ, який покладуть у папку і він буде припадати пилюкою, це спеціально розроблена карта шляху, яка врахує усі особливості регіону.

Експерти групи «Система влади» УГП не залишили людей напризволяще і створили унікальний статут, який можна використати для своєї ОТГ незалежно від регіону. Довідки онлайн, громадський бюджет, звіт від влади і комунальних підприємств, власний ЦНАП – ось далеко неповний перелік новаторських ідей експертів, з якими вони вийшли до людей на місцях.

Статут ОТГ – це мала Конституція громади, яка може встановити нові правила гри на першому етапі створення ОТГ.

Цей документ, кажуть експерти, унікальний, бо дає людям найновіші  і сучасні способи не лише обрати місцеву владу, але й контролювати її і впливати на її рішення. У ньому закладені усі можливості розвивати своє село і сучасний опціонал для майбутнього.

“Статут ОТГ – це мала Конституція громади, яка може встановити нові правила гри на першому етапі створення ОТГ. Людям на місцях більше не треба буде їздити по довіку у район, бо різні послуги для мешканців будуть доступні на найнижчому рівні до людей. Вони менше залежатимуть від Кабміну і всіх рішень “згори”. Для цього ми напрацювали модельний статут об’єднаної громади і заклали і у нього не просто обов’язкові положення, а рішення на перспективу, адже суспільство змінюватиметься і потребуватиме осучаснення”, – пояснює координатор групи “Система влади” УГП Михайло Семко.

3 новації модельного статуту для ОТГ, розробленого експертами групи “Система влади” УГП:

  1. Е-урядування – усі адмінпослуги, необхідні для мешканця ОТГ, можна отримати не в районі, як раніше, а своїй ОТГ;
  2. Картка мешканця – це функціонал на перспективу, об’єднує транспортні, медичні та інші послуги, у майбутньому забезпечить комфортне життя для місцевих мешканців, туди підключаться додаткові послуги від місцевого бізнесу;
  3. Присутність інституту бізнес-омбудсмена – це робота на громадських засадах, яка може допомогти покращити інвестиційний клімат, розвиток бізнесу, шукає варіанти для інвесторів, адже для розвитку об’єднаних громад треба, щоб економіка працювала.
  4. Підзвітність керівництва громади (депутатський корпус, старости ОТГ, міський/сільський голова) – владу треба не тільки обирати, а й запитувати про виконану роботу і цьому треба надати цивілізовані форм
  5. Створення Центрів надання адміністративних послуг на основі практик, які успішно функціонують в Україні не один рік – мешканцям можна полегшити життя, коли всі адмінпослуги будуть в одному місці і на сучасному рівні.

Статут – це зразок. Кожна ОТГ може доопрацювати цей документ відповідно до своїх потреб і реалій. На сьогодні статут для ОТГ, розроблений експертами Галицької Партії,  уже успішно пройшов усі етапи громадських слухань та був проголосований на сесії у Розвадівській ОТГ.

Щоб отримати консультацію про статут для своєї громади або запросити експертів, Ви можете звернутися написати на електронну адресу:  loo.uhp@gmail.com.

Проект статуту ОТГ 26.01.18

 

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!