«Ми будемо напрацьовувати законопроект, щоби відновити квоти на мовлення в ефірі»

Тарас ЧОЛІЙ, голова фракції УГП у Львівській міській раді: 

«Ми підняли це питання, бо останніми роками ним ніхто не займався, а востаннє, це було ще за Сенчука, коли вимикали «Наше радіо» з ефіру Львівщини. В інформаційному просторі Західної України, де переважна частка україномовного населення, частина радіостанцій і телеканалів чомусь здійснює мовлення російською – диктори, реклама, заставки. Є низка радіостанцій, де мовлення ведеться або цілком російською, або з дуже скромними вкрапленнями української. Їх близько десятка. Ситуація абсурдна – це якби у Польщі на ФМ-станціях ведучі розмовляли німецькою.

Вимога в тому, щоби мовлення радіо і телебачення на територіях, де переважає україномовне населення, має бути українською. Якщо там є національні меншини, яких є певна частка, то в нормальних європейських країнах вони мають відповідний ефірний час на державних каналах (чи реґіональних) рідною мовою. Однозначно, все мовлення в Україні має вестися українською мовою — в усьому інформаційному просторі.

Найбільше зауважень є до російськомовного продукту, тому що у нас війна з Росією,
половина України русифікована, а ми далі це толеруємо

Ми звернулися до Львівської обласної та Верховної Ради України, щоби нас підтримали, і щоби Верховна Рада ініціювала перегляд законопроекту, який ініціює квоти на мовлення в ефірі, бо згідно з попереднім законом йде мова про національний український продукт. Але його насправді не так багато є українською мовою, бо багато українських виконавців співають російською чи англійською. І питання полягає в тому, щоби цей відсоток становила виключно українська музика.

Найбільше зауважень є до російськомовного продукту, тому що у нас війна з Росією, половина України русифікована, а ми далі це толеруємо, і державна політика є фактично двомовна.

Тому ми підняли цю проблему, щоби про неї почати говорити. Звичайно, ми будемо працювати над тим, щоби інші ради Західної України нас почули, можливо, виступили з подібними ініціативами.

Також ми будемо напрацьовувати законопроект з цього приводу, але його реалізація буде можлива тоді, коли ми знайдемо депутатів від Львівщини, які також переймуться цією проблемою, внесуть цей законопроект у Верховну Раду і спробують чинний закон скоригувати.

Наші наступні кроки: ми плануємо у Львові сприяти інтеґрації переселенців в нашу культуру, допомогти їм адаптуватися до нашого суспільства.

Крім того, плануємо працювати у транспорті – в автобусах і таксі – впливати якимось чином, щоби там, як мінімум, взагалі не звучала музика. Ми звернулися до Львівської облради, у них є відповідне рішення, то хай вживають заходів та слідкують за його дотриманням».

Коментар опубліковано на сайті Zbruč (http://zbruc.eu/node/47254).

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!