Богдан Панкевич: “З корупцією можуть боротися лише ті, хто здатний системно працювати”

Богдан ПАНКЕВИЧ, голова Політради Української Галицької Партії


Після Антикорупційного форуму вчора провели перше, організаційне засідання Координаційної Ради. Почалася системна робота. 
Можу підтвердити все, що сказав на Форумі:

«З корупцією можуть боротися лише ті, хто здатний системно працювати.
Слова вже не викликають довіри, бо гарно говорити вміють і аферисти. Після Майдану міліціонери, корупціонери, бандити постворювали собі багато громадських організацій із дуже гарними назвами і статутами – щоб від імені буцім-то громадськості захищати власні інтереси. Тому потрібно звертати увагу не на слова, а на дії.

Цей Форум є результатом спільної діяльності громадянського суспільства – політичних партій і громадських організацій, які об’єдналися для протидії корупції. Але в залі немає представників ЗМІ, не видно жодної телекамери, – ця тема їм не цікава. Їх приваблюють сенсації, а не серйозна, системна праця.

Ефективно боротися з корупцією здатне лише громадянське суспільство у співпраці з цивілізованим світом, який є фінансовим донором України. Однак наше суспільство пасивне – навіть не здатне фінансово підтримати проведення цього форуму. Ми все організовували без спонсорів, але скриньки для збору коштів стоять майже порожні.

На владу надії вже нема – вона тотально корумпована. Пост-радянська система влади перетворилася у безкарний закритий клуб олігархів та чиновників. Несторівська Група однією з основних умов зміни системи влади визначила запровадження «відкритого доступу», тобто доступ до ресурсів, посад та можливостей лише на основі чесної відкритої конкуренції.

Затримання нашими активістами ешелонів із лісом наочно продемонструвало, що влада діє як організоване злочинне угрупування, іншими словами – мафія. Щоб не допустити до розслідування цього злочину скоординовано діяли державні службовці екологічної служби, лісового господарства, залізниці, поліції та інші.
Тому навіть коли на державній посаді є позитивна людина, громадянське суспільство повинно мати над нею постійний контроль і чинити тиск не менший, ніж тиск з боку влади. Бо інакше така людина не встоїть.

Корупція боїться розголосу і висвітлення. Навіть якщо влада ігнорує інформацію про кричущі порушення – оприлюднення фактів та розголос є дієвими інструментами. Бо пояснюють суспільству, що відбувається насправді. Тоді з’являється надія, що суспільство буде поступово прозрівати і активізуватися.

Українська Галицька партія своїми пріоритетами вважає боротьбу з корупцією і зміну системи влади на цивілізовану, європейську. Це здатні робити лише нові, молоді політичні гравці, позбавлені генетичного страху».

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!