У Житомирі жінки хочуть народжувати інакше

Житомир – п’яте місто, де жінки об’єднуються, аби пологи відбувалися якісніше. На форум, який відбудеться 16 березня, запрошують усіх, кому також не байдуже.

Від розмов на кухні пора переходити до конкретних дій! У зручному форматі форуму можна почути усі сторони. Як захистити свої права у пологах і що для цього потрібно зробити, знають активістки зі Львова, Івано-Франківська, Києва і Житомира. Свій секрет успіху не тримають у таємниці, а радо обмінюються з небайдужими мамами інших міст.

Ніякої теорії, лише досвід, який працює. Лише поради жінок, які здобули свої перші перемоги у боротьбі за гідні умови в пологових Львова та Івано-Франківська! А також – багато практичної інформації про пологи і догляд за малятами.

Інтенсив із тими, хто зміг розпочати зміни у своїх містах, практикум з права, грудного вигодовування і партнерських пологів, способи зцілення після психологічних травм у процесі пологів і ще багато цікавого від авторитетних спікерів, психологів, юристів і доул – усе це компактно вмістить V форум “Право на гідні пологи” у Житомирі. Організовують форум ГО “Батьки в дії” зі Львова, ГО “Нове життя в нових умовах” з Івано-Франківська, ГО “Природні Права Україна”, ГО “Демократичний Альянс жінок” і ГО “Затишок під серцем”.

Процес співпраці влади і громади переріс у постійний діалог. Так вдалося втілити багато ініціатив.

В одному з пологових Львова гарячу подавали за розкладом – по кілька годин у день. Активістки з ГО “Батьки у дії” змогли об’єднати громаду і місцеву владу. Тепер вода цілодобово. Процес співпраці влади і громади переріс у постійний діалог. Так вдалося втілити багато ініціатив. Далі було багато роботи для того, щоб персонал пологових неухильно дотримувався медичних протоколів, принципу ведення нормальних пологів і догляду за дитиною, ставлення до жінки (етичність та суб’єктність), визнання її прав при пологах.

В Івано-Франківську найчастіше породіллі скаржилися на їжу у пологових, соцмережі рясніли обуренням. П’ятеро франківчанок у серпні минулого року об’єдналися у громадську ініціативу “Нове життя в нових умовах”, щоб здійснити ефективну кампанію покращення умов міського перинатального центру і захищати права жінок під час пологів. Сьогодні на харчування мам у пологових Франківська виділили вже не 5 гривень у добу, а 20 на добу.

Для конструктивної розмови у Житомирі активістки запросили авторитетних спікерів.

Правозахисниця, керівниця проектів та співзасновниця ГО “Природні Права Україна” Євгенія Кубах розповість про українські протоколи надання допомоги у пологах і представить попередні результати анкетування породіль у Житомирській області.

Мар’яна Кузько, керівниця проектів ГО “Батьки в дії”, помічниця депутатки ЛМР Ю. Гвоздович від УГП, активістка ініціативи «Львів дружній до дітей», представить унікальний проект “Львів – місто мами: як ми це робимо?” і презентує способи співпраці активістів і міської влади для покращення умов у пологових.

Блогерка, засновниця ініціативи “Нове життя в нових умовах” Наталія Сербин поділиться рецептом успіху в Івано-Франківську кампанії покращення умов в пологових.

Галина Фесюк, голова ГО “Демократичний Альянс Жінок”, курує питання рівності, партнерства в стосунках і батьківстві. Як керівниця відділу HR одного з виробничих підприємств Житомира, Галина дослідила питання батьківської участі в догляді за хворою дитиною на базі власного підприємства, презентує їх під час Форуму. Тема її доповіді – «Партнерство в батьківстві. Тато зможе».

Нічого так не надихає, як приклади тих, хто зміг влаштувати все по-іншому. Тут нікого не стимулюють, не колять умисне окситоцину, не витискають дитинку.

Роман Ворона, акушер-гінеколог Київського міського пологового будинку № 5 розповість про перший рік роботи пологового центру на території пологового будинку Києва, в якому практикують природні пологи.

Подібні форуми пройшли у Львові, Франківську, Черкасах і Ужгороді. Українки з цих міст уже творять зміни на різних рівнях.

На форум можна прийти з малюком, його розважатимуть аніматори, поки мама слухає і говорить про серйозні речі.

Дата: 16 березня 2019 р. (субота), 11:00 – 16:00 год

Локація – Місцевий навколокультурний простір, вул. Скорульського, 5

Участь безкоштовна. Реєстрація тут: http://bit.ly/2EDQONw

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]