У Львівводоконалі зловживають під час тендерів?

Наші депутати в ЛМР вимагають прозорості використання бюджетних коштів. У антикорупційному напрямі вони співпрацюють з громадськими активістами. Хто цікавиться антикорупційними справами – читайте далі.

Ще в березні 2015-го фахівці одного з антикорупційних проектів виявили сумнівний тендер ЛМКП «Львівводоканалу», проведений в кінці 2014 – на початку 2015 років. Йшлося про закупівлю послуг для каналізування вулиць Ряснянська і Брюховецька у Львові. В результаті – угоду про закупівлю на 15 млн 750 тис грн «Львівводоканал» уклав з підприємством ТОВ «Укрінвестбуд».

Однак громадські активісти довели, що замовник зазначив у своїй документації незаконну вимогу: учасники тендеру мусили надати у незрозумілій формі складену довідку про застосування заходів із захисту довкілля.

Оскільки інший учасник тендеру – “Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1” (ПАТ «ЛСБМУ №1») – такої довідки не надав, його пропозиція була відхилена. Попри те, що ту саму роботу фірма готова була виконати за 15 млн 415 тис грн.

Тобто ці дві пропозиції різнилися на більш, ніж 300 тисяч гривень.

Державна фінансова інспекція погодилася зі спеціалістами і визнала, що замовник незаконно навів у договорі умову надання дивної «еко-довідки», отож, і пропозиція ПАТ «ЛСБМУ №1» була відхилена незаконно. Весною 2015 правоохоронці порушили кримінальну справу проти «Львівводоканалу», але відтоді кілька мільйонів коштів уже перераховані виконавцеві, а керівництво водоканалу незмінно заявляє, що розривати договір відмовляється і вважає дії свого тендерного комітету абсолютно законними.

Прокоментувати всю цю справу директора «Львівводоканалу» нещодавно попросив депутат УГП Мирослав Данилків, коли той доповідав на засіданні депутатської комісії з питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міської ради.

«Валентин Вольський знову наголосив, що вважає тендер абсолютно законним, а кошти виконавцеві перераховані частково. Жодного іншого пояснення до цієї справи він не надав. Але кримінальне провадження досі відкрите, і ми надалі будемо цікавитися його перебігом у формі депутатських запитів. Громадськість має право знати про стан розслідування, чому воно триває так довго. Адже тут йдеться вже не тільки про процедурні порушення під час тендеру, а й про нецільове використання бюджетних коштів», – каже п. Мирослав.

Ми вважаємо, що з корупцією треба боротися не на словах, а реальними діями.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]