Кілька львівських шкіл ігнорують закони

У львівських школах, де викладають мовою нацменшин, лише 40% предметів вчать українською

Шість освітніх закладів Львова досі не перейшли на державну мову навчання як основну. Йдеться про про школи № 6, 17, 45, 52, 10, 24.  За неофіційними даними управління освіти Львівської міської ради у цих школах українською мовою викладають навіть не половину предметів.

Перехід на українську мову викладання не повинен сприйматись як загроза для нацменшин

Хоча, відповідно до ст. 7 ЗУ “Про освіту” саме класи з навчанням мовою відповідної національної меншини мали б створюватись поряд із державною мовою, а не навпаки.

Депутка ЛМР від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович звернулась із запитом до управління освіти. Зокрема вона просить пояснити:

  1. Чи проводилось у цьому навчальному році управлінням освіти ЛМР анкетування батьків учнів шкіл № 6, 17, 45, 52, 10, 24 м.Львова стосовно їхнього бажання перевести дітей з 01.09.2019 року повністю на українську мову навчання?
  2. Чи проводилось впродовж останніх років управлінням освіти ЛМР опитування серед батьків учнів шкіл № 6, 17, 45, 52, 10, 24 м.Львова щодо приналежності учнів до певної національної меншини, з подальшим визначенням кількості учнів, яким необхідно забезпечити право навчання мовою національної меншини?
  3. Якими вихідними даними (офіційної статистики) керується управління освіти ЛМР при прийнятті рішення про набір дітей у школи з мовою вивчення національних меншин?
  4. Чому згідно рішення  виконкому від 01.03.2019р. №206 за вищезазначеними школами закріплені території обслуговування, спільні із україномовними школами?

У законі чітко вказано: “Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини“, – каже Юлія Гвоздович.

Перехід на українську мову викладання не повинен сприйматись як загроза для нацменшин, оскільки він не передбачає закриття таких шкіл чи позбавлення дітей можливості вивчати рідну мову. Адже у таких школах можна забезпечити окремі класи вивчення мов нацменшин та розробити курси з літератури, культури і мови нацменшин, як передбачено у законі України.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!