У Львові відбулася масштабна дискусія про теплопостачання

Сьогодні у Львові відбулася  масштабна дискусія  щодо стратегії теплопостачання міста. Круглий стіл “Стан​ ​ теплоенергетичної​ ​ галузі​ ​ в​ ​ Україні​ ​ та​ ​ у​ ​ Львові.  Перспективи​ ​ й​ ​ стратегії​ ​ розвитку” ініціювала Українська Галицька Партія.

Під час дискусії розглянули 3 ключові питання:

  1. Стратегія розвитку системи теплопостачання: централізоване чи індивідуальне опалення? Досвід​ ​ міст​ ​ України​ ​ та​ ​ Європи,​ ​ пошук​ ​ оптимального​ ​ рішення​ ​ для​ ​ Львова.
  2. Диверсифікація джерел виробництва тепла: газ чи альтернативні джерела теплової енергетики?
  3. Запровадження конкурентного ринку теплопостачання у Львові: можливості, перешкоди, шляхи​ ​ реалізації.

Серед учасників були:

  • голова​ ​ фракції​ ​ Української​ ​ Галицької​ ​ Партії​ ​ у​ ​ Львівській​ ​ міській​ ​ раді Тарас ​ ​Чолій, ​ ​ ​
  • доктор економічних наук, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього  НАН ​ України  Віктор Борщевський,
  • голова​ ​ асоціації​ ​ ОСББ​ ​ міста​ ​ Львова  Василь ​ ​ Коцюк,
  • ​директор​ ​ ЛКП​ ​ “Львівтеплоенерго”,​ ​ в.о.​ ​ директора​ ​ ЛКП​ ​ “Залізничнетеплоенерго” Степан​ ​ Пакіж,
  • громадський діяч, підприємець, представник ГО “Комітет підприємців  Львівщини” Ярослав Рущишин,
  • експерти, науковці.

imgonline-com-ua-Compressed-pxXf3OehRzA5ekUX

Фракція Української Галицької Партії звернулася до міського голови з вимогою якомога швидше розпочати розробку стратегії теплопостачання міста

Економічна група Української Галицької Партії, в складі якої працюють активні партійці, економісти-науковці та експерти, цього року ретельно вивчала проблеми теплопостачання. Досліджували ситуацію і в Україні загалом, і у Львові, Тернополі та Івано-Франківську зокрема. Свої висновки та пропозиції партійці та експерти представляють під час круглого столу.

Також фракція Української Галицької Партії звернулася до міського голови з вимогою якомога швидше розпочати розробку стратегії теплопостачання міста, а також закласти кошти у міському бюджеті на проведення зовнішнього аудиту діяльності теплопостачальних підприємств.

imgonline-com-ua-Compressed-wiwnGp65s80

В Українській Галицькій Партії вважають, що місту потрібно негайно звернути увагу на такі проблеми у сфері теплопостачання:

  1. Львів не має стратегії теплопостачання. Документа, який має показати напрямки розвитку і перспективи цієї сфери, просто не існує. Є низка технічних документів, але вони не мають нічого спільного зі стратегією. Влада міста не обговорює свої плани ні з громадськістю, ні з експертами, ні з депутатами, ні з бізнес-середовищем міста.
  2. Втрати тепла при транспортуванні досягають критичної межі. За офіційною інформацією, вони становлять 22-25%, проте керівництво міста неодноразово декларувало, а експерти підтверджували, що реальна цифра втрат сягає 40%. Варто зазначити, що у Європі ці втрати становлять 4-5%.
  3. Ринок теплопостачання є монополізований. Це породжує зловживання та не сприяє зниженню ціни на тепло. Конкуренція на цьому ринку могла б суттєво покращити ситуацію. Хоча законодавство дозволяє під’єднання до мережі представникам приватних структур, у Львові зробити це практично нереально.
  4. Місто потребує “теплового” зонування. Різні райони Львова мають кардинально іншу ситуацію з теплопостачанням. Наприклад, у Галицькому районі Львова котельні, які залишилися, працюють  неефективно, адже більшість споживачів давно перейшли на індивідуальне опалення. Тож центральна частина міста могла би бути зоною індивідуального опалення.
  5. Теплопостачальні підприємства Львова працюють неефективно та зазнають значних збитків. Так, лише за минулий рік ця сума становила 209 мільйонів гривень. За ці кошти можна було б збудувати 12 нових дитячих садочків або відремонтувати 52 км доріг. Щоб налагодити ефективну роботу підприємств, потрібно почати з зовнішнього аудиту, який необхідно зробити вже на початку наступного року. Кошти на це потрібно закласти у міському бюджеті на 2018 рік.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!