У Львові створять нову громадську раду – дитячу

18015573_1423155387744296_726286990_o

Саме зі створення такої ради при ЛМР рекомендує почати реалізацію стратегії міста дружнього до дітей, ЮНІСЕФ. Така дитяча структура при міській раді, до якої, попередньо, має увійти до 12 підлітків від 12 до 18 років, буде наглядати за реалізацією стратегії “Львів дружній до дітей”, а також висловлювати свої пропозиції та зауваження щодо будь-яких документів, за які голосують депутати, і які стосуються або можуть стосуватися дітей.

“Дитяча громадська рада при ЛМР буде консультативно-дорадчим органом у всіх справах, які стосуються дітей. Йдеться також про залучення її до бюджетного планування. Ми будемо давати їй на розгляд проект бюджету, а також усі галузеві молодіжні програми тощо. Я вірю, що ініціативні юні львів’яни зможуть активно включитися у різні процеси міського самоврядування, навчаться вільно виражати свою думку і матимуть свою точку зору навіть у питаннях містобудування, коли ми, наприклад, будемо затверджувати генеральний план. Відтак, наша Дитяча рада стане ще одним способом виховання у дітей активної життєвої позиції, віри у свої сили та залучення їх до управління містом”, – каже голова комісії законності, депутатка від Української Галицької Партії Юлія Гвоздович, яка, разом із колегою Уляною Пак (БПП) ініціювала напрацювання загальноміської стратегії “Львів дружній до дітей”.

Важливим завданням Дитячої громадської ради має стати підвищення освіченості підлітків, щоб вони самі розуміли максимальну кількість процесів, які відбуваються в міському самоврядуванні, і могли впливати на те, що відбувається в місті. Також ця рада, вважають депутати, зможе передавати свої знання своїм одноліткам і навіть молодшим за себе. Адже склад Дитячої ради має змінюватися що два роки, а її голову переобиратимуть раз на півроку, щоб виховувати поліллідерство та запобігти перетворенню цієї особи у таку собі “політичного фігуру”.

Дитяча дорадча рада при ЛМР  має запрацювати вже з початку нового навчального року,  Претендентів на члени цієї ради відбиратимуть за допомогою есе на конкретну тему, яку оголосять при старті формування нового органу – вже у середині серпня.

До складу Дитячої наглядової ради мають увійти представники якнайширших категорій дітей. А саме – члени учнівського парламенту, студентського самоврядування училищ та коледжів, представники вразливих категорій сімей, діти з інвалідністю, делегати від середовища громадських організацій (таких, які працюють з дітьми. Наприклад, “Пласт”).

“Регламентувати діяльність Дитячої ради буде спеціальне Положення, яке ми з Уляною Пак подамо на розгляд ради вже 8 червня. Організаційно ця рада буде належати до відділу “Служба у справах дітей” Департаменту гуманітарної політики ЛМР. А також я сподіваюся, що менторську підтримку їй будуть надавати депутати. Особливо, члени комісії з гуманітарної політики, комісії культури, молоді і спорту, а також, як співініціатори створення стратегії “Львів дружній до дітей”, ми з Уляною Пак будемо намагатися зробити Дитячу раду справді дієвою, надихати та підкидати їй нові ідеї”, – каже Юлія Гвоздович.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!