“Польські політики, схаменіться!” У Львові показали, як польські політики руйнують мир

Так звучало одне з гасел, із якими сьогодні до Генерального консульства Республіки Польща у Львові прийшли небайдужі львів’яни та активісти Української Галицької Партії. Мирну вуличну акцію вони провели на захист взаємного порозуміння між українцями та поляками. Але водночас, висловили і свій протест проти антиукраїнської політики, брехні та покривання злочинів з боку сучасної польської влади.

imgonline-com-ua-compresseduyvk0pvh1xry

Близько півсотні її учасників тримали в руках фотографії вандалізму українських могил, який відбувся нещодавно на території Польщі. Також активісти принесли  плакати з написами “Польські політики, схаменіться!”, «Боже, дай розуму полякам», «Війна з мертвими – шлях в нікуди»…

123

“Ми провели мирну акцію на захист примирення і порозуміння між українцями та поляками, яке досягалося тривалою важкою працею кращих представників наших народів. І яке щораз активніше руйнується сучасними польськими політиками. Ми протестували проти безкарного руйнування і зневаження українських пам’ятників та могил, проти утисків прав української національної меншини в Республіці Польща. Розуміємо, що поляки не сприймають позитивно наших борців за незалежну Україну, як і ми – їхніх, бо всі вони чинили взаємні кривди, злочини, вбивства. Але минуле потрібно залишити історикам, а не будувати на його основі політику ненависті та реваншизму”, – пояснює голова Політради Української Галицької Партії Богдан Панкевич.

8

Щоб продемонструвати, що між українцями і поляками ще не все втрачено, учасники акції перед вікнами польського консульства показали своєрідний перформанс: особа в образі польського політика почала розпилювати надвоє зображення українського та польського фанів-талісманів Євро-2012, адже спільне проведення футбольного чемпіонату стало апогеєм співпраці та порозуміння обох народів. Це символізувало тріщину у стосунках Україні і Польщі. Проте дві постаті таки залишилися нерозділеними, аби показати, що можливості для примирення ще залишаються.

123321

Також голова Політради Української Галицької Партії Богдан Панкевич через заступника Генерального консула Республіки Польща передав звернення від активістів до польського народу. Цей документ адресований президентові та прем’єрові Польщі, маршалам обох палат парламенту та усьому польському народові і закликає їх повернутися до формату взаємного вибачення та порозуміння. У зверненні також є вимога до поляків дотримуватися європейських норм та притягти до відповідальності винних у нищенні українських могил та пам’ятних знаків.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту