У Бучачі активісти УГП збирають підписи за створення госпітального округу

Мешканці містечка вболівають за те, щоб створити п’ятий госпітальний округ із центром у Бучачі. Підписати звернення щодо створення округу можна з 9 до 12 години біля намету Української Галицької Партії, який розміщений у центрі міста. Також підписні листи є в усіх аптеках, лікарнях та школах. Разом із партійцями до організації збору підписів долучаються громадські активісти, містяни, небайдужі мешканці.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Тернопільської області”, на Тернопільщині є 4 госпітальні округи: Тернопільський, Бережанський, Кременецький та Чортківський. Відтак Бучацький район мав би відійти до Чортківського госпітального округу. Втім, це суттєво порушує вимоги: з віддалених сіл району – до лікарні добиратися понад годину вкрай поганими дорогами. Люди тривожаться, що, через це, породіллям доведеться народжувати просто у кареті швидкої допомоги, а хворі та старенькі не зможуть здолати такої далекої дороги до лікаря.

На вимогу депутата Бучацької районної ради від Української Галицької Партії Євгена Рія, у Бучачі провели позачергове сесійне засідання райради, яка підтримала ініціативу УГП та мешканців і скерувала звернення до Кабінету Міністрів України, Народного депутата, голови Тернопільської ОДА Степана Барни та голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука.

“Належність Бучацького району до Чортківського госпітального округу, а Монастириського району до Бережанського округу не забезпечить у багатьох випадках прибуття до госпітальної лікарні, яке не повинно перевищувати 60 хвилин, так, як ряд сіл опинились поза 60-кілометровим радіусом зони обслуговування з критичним станом доріг. Це стосується більшості придністровських сіл Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади (Сновидів, Возилів, Костільники, Миколаївка, Губин, Сокілець) та сіл Стінка, Млинки, Космирин, Набережна, Берим’яни, Жнибороди”, — йдеться в зверненні.

У вказаних селах нараховують 509 багатодітних сімей, у яких зростає 2390 дітей. А в селах Стінка, Космирин, Набережна щорічний природний приріст населення становить наразі 120 осіб.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!