У боротьбі за український паспорт – важлива перемога

Мова окупанта з паспорта громадянина України нарешті зникне. Логічні вимоги свідомих українців, зокрема Святослава Літинського та Української Галицької Партії, яка підняла це питання у межах ініціативи «Геть від Москви!», увінчалися перемогою – реальними кроками з боку Києва: 14 липня Верховна Рада прийняла закон, яким остаточно вводить внутрішній український паспорт у вигляді пластикової ІD-картки, заповненої державною мовою з латинською транслітерацією.

Також законом № 3224* депутати внесли необхідні зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України. Отримати такий документ можна буде з 14 років. У ньому вже не буде штампу про шлюб та прописку, – відповідні дані заноситимуть на чіп, вмонтований у паспорт.

Нагадаємо, що саме Українська Галицька Партія, у співпраці зі Святославом Літинським, в межах соціальної ініціативи „Геть від Москви!“ розробили „дорожню карту“ та закликали українців вимагати у міграційної служби заміни внутрішніх паспортів на такі, в яких нема мови окупанта. Нагадаємо, що станом на даний час кожному громадянинові для того, щоб позбутися мови окупанта в паспорті, доводиться звертатись до суду і доводити своє право державі в судовому порядку.

Саме через суд першим в Україні отримав паспорт без дублювання даних російською мовою Святослав Літинський.

7911111

Впродовж кількох тижнів до участі у такій ініціативі Галицької Партії зголосилося майже чотири десятки українців. І не тільки з Львівщини: серед охочих – мешканці Хмельницької, Київської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Один із учасників – партієць УГП Віталій Біловус уже встиг отримати від міграційної служби новий „старий“ паспорт (заповнений так само двома мовами – українською та російською), і тому змушений був подати позов до суду.

Більшість із тих, хто вимагає заміни основного документа без мови окупанта, ще в очікуванні відповіді від районних відділів ДМС.

Поки новоприйнятий ВРУ документ чекає на підписи голови Верховної Ради Андрія Парубія та Президента Петра Порошенка, а також офіційної публікації, про його значення розповідає Святослав Літинський, координатор соціальної ініціативи “Геть від Москви!”, заступник голови Політради Галицької Партії Андрій Кавчук та юрист Іван Яцишин.

Святослав Літинський: “Українців більше не будуть змушувати вибирати другу, чужу мову”

„Якщо новий Закон набере чинності, то в ньому передбачено, що обмін внутрішніх паспортів розпочинається з 2018 року. Цей перехідний період необхідний для наповнення електронної бази та забезпечення органів ДМС на місцях необхідним обладнанням. Однозначно, щодо української мови цей Закон є перемогою, адже нові зразки паспортів, в яких замість мови окупанта – латинська транслітерація, будуть видавати всім громадянам України, в т.ч. в разі заміни документа, якщо він був попередньо пошкоджений чи втрачений. Відповідно, українців більше не будуть змушувати вибирати другу, чужу мову“,- каже Святослав Літинський.

Юристи Галицької Партії переконані, що спікер та Президент прийнятий законопроект обов’язково підпишуть. Адже він є частиною пакету законів, які Україна зобов’язалася прийняти для скасування візового режиму з ЄС, та визначає правила оформлення закордонних біометричних паспортів.

«Але поки що Закон не підписаний. А потім буде, так званий, перехідний період. Тому, я думаю, ті, хто в межах нашої ініціативи вже заявили про вимогу змінити паспорт на україномовний, без дублювання даних російською мовою, ІD-картку отримати поки що не зможуть. Скоріш за все, вони також отримають або відмову, або аналогічний попередньому паспорт, заповнений українською та російською мовами. ДМС знайшла ще одне рішення: вона повертає документи без розгляду, бо вони, начебто, неправильно заповнені. В такому разі, ми будемо вимагати письмове пояснення і оскаржувати такі дії ДМС у суді. Відповідно, через суд зобов’яжемо видати людині україномовний паспорт. І він вже має бути у вигляді ІD-карти“, – пояснює юрист Іван Яцишин.

Іван Яцишин: “Через суд зобов’яжемо видати людині україномовний паспорт. І він вже має бути у вигляді ІD-карти”

„Соціальна ініціатива УГП „Геть від Москви!“, в межах якої ми втілюємо проект “Паспорт без мови окупанта”, триває. І ми маємо ще одну перемогу. Перехідний період щодо заміни паспортів на ID-карти триватиме до 2018 року. В Україні є громадяни, яким мова окупанта у паспорті ненависна, і вони не готові чекати так довго, а тому будуть звертатись щодо заміни раніше. Якщо після відповідної заяви їм видаватимуть уже ІD-карти, то будемо вважати, що держава дотримується вимог Закону і це наша спільна велика перемога. Якщо ж і надалі будуть відмови, то ми готові підтримати кожного і зробимо все, щоб громадяни України отримували паспорти без мови окупанта, паспорти нового зразка, тобто ID-карти. Крім того, враховуючи успішний досвід співпраці зі Святославом Літинським, сьогодні ми опрацьовуємо низку інших ініціатив щодо захисту української мови перед державою Україна. Так, маємо такий парадокс, і з тим ми не можемо миритися, а тому будемо робити все від нас залежне, щоб в Україні українська мова шанувалася, вживалася та ідентифікувала українців назовні як згуртовану потужну націю, а не потребувала захисту від власної держави. Тому запрошуємо всіх бажаючих долучатися до цієї важливої спільної справи”, – зазначає координатор „Геть від Москви!“ Андрій Кавчук.

Якщо Вам цікаво, як розвиватиметься ця та інші ініціативи Галицької Партії, стежте за нашим сайтом та підписуйтесь на сторінку УГП в мережі Фейсбук.

*ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» (№ 3224)

Фото: 112.ua

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]