Творите ОТГ? Шукайте можливості, а не чекайте грошей

Понад сотня осіб з різних куточків Галичини зібралися вчора у Львові, аби ще раз  ґрунтовно обговорити тему децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад. Відкритий семінар-тенінг “ОТГ: створювати не варто чекати” для всіх, хто вже перебуває в процесі створення та розвитку об’єднаної територіальної громади, організувала Українська Галицька Партія.

Впродовж першої половини дня дуже детальний практичний тренінг для галичан провів український політик, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, ідеолог реформи Анатолій Ткачук. Йшлося, зокрема, про перерозподіл повноважень і ресурсів поміж центральними та місцевими органами влади, приклади ефективного розвитку ОТГ, шляхи залучення інвестицій, принципи формування бюджету й умови спроможності громад, а також і про ризики та проблеми, з якими стикаються як вже створені громади, так і ті, які розпочали процес об’єднання. Усе це не тільки у місцевому, а й у загальноукраїнському та навіть світовому контексті.

imgonline-com-ua-Compressed-iHOhYI3QP1MhX

“Потрібно орієнтуватися не на гроші, які дають, а на можливості, які відкриваються. Якщо ми використовуємо можливості і правильно застосовуємо інструменти, тоді ми будемо мати гроші не тільки сьогодні, а й завтра, післязавтра і надалі. Я переконаний: ми отримали дуже хороші результати за два з половиною роки проведення децентралізації. Але перший етап завершився. Тепер маємо використати те, що в нас є. Насамперед, треба наростити ВВП, а для цього – розвивати бізнес. Бізнес все зробить сам. Круті консультанти говорять так: до занепаду веде уряд, до процвітання веде бізнес. Тому якщо політики справді зацікавлені у розвитку, мають зробити все, щоб на їхній території розвивався бізнес”, – радить Анатолій Ткачук.

imgonline-com-ua-Compressed-GpY052emJ0vU

Процес створення ОТГ у нашій країні триває вже два роки. За цей час уже сформувалися 665 ОТГ, які об’єднали більше 3 тисяч територіальних громад та майже 6 млн громадян. Що кілька місяців в різних областях оголошують вибори до рад новостворених громад. Там, де створені осередки Української Галицької Партії, політсила намагається висунути гідні кандидатури. Так, у жовтні активні молоді партійці, завдяки довірі своїх краян, отримали мандати депутатів двох рад на Тернопільщині. А загалом представники УГП входять до 15 рад об’єднаних громад на Галичині.

imgonline-com-ua-Compressed-SwA8WVOvBZjt

“У нашій Хоростківській ОТГ об’єдналося 9 сіл із двох районів. Наразі ми тільки напрацьовуємо всі необхідні документи. Ми розуміємо, що, зберігаючи культурні надбання села, нам насамперед потрібно підштовхнути до розвитку свою мікроекономіку. Основне наше завдання – налагодити комунікацію, забезпечити кожній людині комфортний перехід до формату громади. Наприклад, нам дуже потрібно зараз організувати нову логістику громадського транспорту між селами й адміністративним центром громади”, – каже Ольга Лівель, голова Гусятинської районної організації УГП, новообрана депутатка Хоростківської ОТГ на Тернопільщині.

imgonline-com-ua-Compressed-o0JcwFPM5S2sIbU

Про децентралізацію на Львівщині з власного досвіду розповіла також секретар ради Розвадівської ОТГ, депутатка від УГП Христина Огоновська. Як одна зі спікерів вона також узяла участь у другій частині семінару, де під керівництвом експерта Юрія Танасійчука депутати рад ОТГ від Галицької Партії говорили про успіхи, проблеми та можливості своїх громад.

imgonline-com-ua-Compressed-ZZpvvHd0dx

“Команда Української Галицької Партії у Розвадові стала, можна сказати, осердям інціативної групи щодо створення громади. Це далося нам нелегко, адже нашої ОТГ не було в перспективному плані. І хоча вибори відбулися, нас визнали спроможними, але Львівська ОДА надалі блокує внесення туди нашої громади. І хоч планувати на певний термін без перспективного плану дуже важко, та ми вже відчуваємо більшу самоврядність у прийнятті рішень. Намагаємося використовувати знання, отримані на таких навчаннях максимально практично”, – зазначає Христина Огоновська.

“На Франківщині процес формування ОТГ не такий активний, як на Тернопільщині та Львівщині. У нас багато нинішніх сільрад не погоджуються з затвердженими в області перспективними планами. Тому об’єднати громаду – найважливіше завдання, і через те на перший план виходить роль якісного лідера, за яким стоїть міцна команда. Тут варто згадати нашого Котиківського сільського голову, очільника Городенківської районної організації УГП Івана Вережака. Я думаю, що він якраз і є таким лідером. І що головне, у нього вже є міцна місцева команда”, – каже голова Івано-Франківської обласної організації УГП Любомир Романчук.

Крім вже чинних депутатів та управлінців ОТГ, партійців і прихильників Української Галицької Партії, семінар відвідали і науковці, експерти, управлінці різних міських і сільських рад області, представники ініціативних груп зі створення нових територіальних громад.

imgonline-com-ua-Compressed-sdOIcPKZM9r86l0

“У нас в Жовкві нема ще об’єднаної територіальної громади. Але ми приїхали на цей семінар у складі 4-х представників міської ради. Ми намагаємося використовувати будь-які можливості навчатися, спілкуватися з експертами, і ми дуже вдячні УГП за таку нагоду сьогодні. Ми хочемо від самого початку якнайкраще запустити всі процеси, хочемо якісно провести вибори і обрати доброго голову ОТГ”, – ділиться враженнями Марія Климкевич з Жовківської міської ради.

На Львівщині найближчі вибори до ради міської ОТГ відбудуться у Кам’янці-Бузькій 24 грудня. Українська Галицька Партія вже представила тут свою команду, яку очолив лікар, учасник АТО Юрій Карвацький.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!