Це не наша війна. Заява УГП щодо сміттєвої кризи у Львові

За сміттєвою блокадою Львова, яка триває декілька останніх місяців, проглядається низка негативних і небезпечних сценаріїв для України.

Перший – це тиха дезінтеграція регіонів України на фоні конфліктів регіональних політичних еліт. Другий – це делегітимізація політичної влади в країні загалом. Така поведінка політиків послаблює наші позиції у протистоянні зовнішній агресії. Замість внутрішньої консолідації, політики ворогують у латентній боротьбі за владу. Якщо так триватиме ще деякий час, то не буде за що боротись.

Політичні питання, перенесені на господарку міста, дали бажаний для ворогів Львова ефект: місто потопає у смітті. Нас дискредитують свідомо і цілеспрямовано.

Міський голова Андрій Садовий несе повну відповідальність за ситуацію, яка склалась із сміттям у Львові. З іншого боку, центральна влада, до повноважень якої входить прийняття ключових рішень щодо облаштування та функціонування полігонів з твердими побутовими відходами, вирішила перетворити їх у важіль тиску на органи місцевого самоврядування та спосіб боротьби з політичними опонентами.

До сьогодні не зроблено зрозумілих і дієвих кроків у напрямку вирішення проблеми ні з боку Кабміну, ні з боку виконавчих органів Львова. Це означає, що найближчих декілька місяців місто, де-факто, житиме в умовах надзвичайного стану, адже будівництво сміттєперобного заводу триватиме не один рік. Львів’яни стали заручниками у політичній війні лідера “Самопомочі” і Президента України. Нас змушують обирати – підтримувати мера чи Президента. В цьому виборі громаді потрібно оперувати фактами, а не емоціями, і не дати ні одному, ні іншому заробляти політичні рейтинги та дивіденди на нашій проблемі.

Лише тоді, коли політичний аспект зникне у сміттєвій проблемі, ми отримаємо реальний поступ у її вирішенні.

Зважаючи на це, вимагаємо від центральної влади максимально сприяти громаді Львова задля вирішення сміттєвої кризи. Від влади міста – повідомити чіткий перелік кроків щодо побудови сміттєпереробного заводу, розпочати нарешті інформаційну кампанію для населення щодо раціонального поводження з відходами на час надзвичайної ситуації, що склалася у місті. Водночас, звертаємося до міських голів Львова, Тернополя та Івано-Франківська з проханням – як раціональне (господарське) рішення – розглянути можливість будівництва сміттєпереробного заводу для потенційного використання у регіональному масштабі, адже питання утилізації сміття не сьогодні-завтра виникне в інших містах України, а будівництво такого заводу надто дороге для одного міста.

Сьогодні час консолідації! Не маємо права на емоції та внутрішні чвари!

Фото: uain.press

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]