Третина франківців ризикує залишитись без безкоштовної меддопомоги

З старту медичної реформи минуло більше року. Хтось одразу підхопив хвилю та уклав договір з лікарем, а хтось – ще вагається. У Івано-Франківську останніх – 29%.

МОЗ вирішило пришвидшити пацієнтів, котрі ретельно обирають собі медика, зважуючи всі за і проти. В середині березня в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на засіданні Уряду повідомила, що з 1 квітня 2019 року Міністерство припинило фінансувати лікування пацієнтів, які не підписали декларацію з сімейним лікарем.

Станом на 1 квітня лише 183 тисячі івано-франківців обрали собі лікуючого лікаря, у той же час 29% досі не визначилися.

“На практиці це означатиме, що лікарі зможуть обслуговувати тільки тих, з ким підписали декларацію , – розповідає голова Івано-Франківського осередку Української Галицької Партії Олег Саїк,Сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу лише у невідкладному стані. Якщо ж медична проблема не становитиме загрози життю вам доведеться або платити, або в екстреному порядку шукати лікаря з яким можна підписати декларацію”.

Обрати свого лікаря можна в будь-якому медичному закладі, у тому числі і приватному. Не обов’язково при виборі сімейного лікаря прив’язуватись і до фактичного місця проживання чи реєстрації. Єдина вимога від МОЗ – лікар має працювати у закладі, що підключений до системи “e-Health”. На сьогодні в Івано-Франківську 48 таких заклади, де працюють 234 лікарі.

Чому важливо підписати декларацію якнайшвидше

Як повідомили УГП в Національній службі здоров’я України, з 1 січня цього року усі центри первинної медико-санітарної допомоги, які заключили договори з Національною службою здоров’я України, отримуватимуть фінансування відповідно до кількості підписаних декларацій. Медичних субвенцій з держбюджету більше не буде. Тож своєю підписаною декларацією ви допомагаєте лікувальній установі отримати кошти за які заклад зможе зробити ремонт, придбати додаткове медобладнання чи інструменти.

“Для вас підписана декларація є гарантією того, що ви отримаєте якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряє. А лікар з вашою допомогою зможе отримати більшу заробітну плату, ніж він отримував до цього”, – каже Олег Саїк.

Сімейний лікар видаватиме направлення на “Безкоштовну діагностику”

І ще приємний бонус для громадян, котрі підпишуть декларацію. З 1 липня Національна служба здоров’я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

У Міністерстві обіцяють, що можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

Що це дасть нам, пересічним пацієнтам? Більше не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена — НСЗУ покриє вартість послуг. Принаймні це обіцяють урядовці, що заклали на програму у Держбюджеті-2019 2 млрд грн.

Підписати декларацію з сімейним лікарем вам нічого не коштуватиме, окрім часу. Економія ж у випадку хвороби буде відчутна. Цінуйте сімейний бюджет – оберіть свого сімейного лікаря та підпишіть з ним декларацію.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]