ТОП-5 порад для фермерів

Дрібні та середні фермери через карантин опинилися у дуже хиткому становищі. Працювати довелося розраховуючи тільки на себе. Умови страхування – погіршитись , через панепідемію уряд обмежив ринок збуту, а ті пільги, які запропонувала влада – не роблять “погоди” фермерам-підприємцям.

Як діяти в таких умовах? Про це говорили під час Онлайн-конференції Фермерство на карантині: як діяти, яку нещодавно організувала Українська Галицька Партія.

Ось 5 порад, які точно можуть допомогти налагодити діяльність вашого підприємства чи ферми:

1️⃣ Готовність бути гнучким до змін

Це дуже важливий пункт. Без нього всі наступні не матимуть сенсу, якщо внутрішньо фермер не готовий починати щось нове. Варто хоча б відкоригувати заплановані раніше дії.

2️⃣ Використовуйте онлайн-інструменти

Створіть сторінку у фб, якщо її ще немає. Поширюйте цю сторінку серед друзів знайомих, а також у місцевих групах. У людей з’явилося більше часу моніторити соцмережі – ваш товар побачать.

“Створіть сайт, але такий, що буде зручний покупцю. Клієнт має знайти все необхідне і замовити за 2-3 кліки на сайті. Сайт має бути зрозумілим і простим. До його створення залучайте фахівців і не платіть повну суму до його створення”, – рекомендує власник ферми “ФайнаBerry“, що вирощує полуницю на Львівщині, Микола Стецьків.

3️⃣ Розширюйте напрямки діяльності у фермерстві

Подбайте про – доставку, а також про пакувальний товар. Якщо ви зможете налагодити доставку продукції до замовника, то зможете і реалізовувати її.

“Я вирощую полуницю та малину. Маємо свою доставку до Львова, Стрия. Цього року планую робити також варення з ягоди та ягоди з додатками (приправами, суміші ягід). Плануємо налагодити співпрацю з мережами магазинів”, – розповідає наш партієць Володимир Гаврон.

Петро Метельський, голова фермерського господарства на Тернопільщині, вирощує зернові та сою. “Кожен рік не схожий на попередній. Одного року вища ціна на зернові культури, а іншого – на сою. Завдяки цьому вдається добре тримати господарство”, – розповідає фермер.

Продукцію з ферми “Покутський равлик” взагалі везуть на експорт. Равликів також замовляли місцеві ресторани.

4️⃣ Туризм на базі фермерства – як тренд цього року

Микола Стецьків є найвідомішим чоловіком на Львівщині, що пропагує полуничний туризм: коли покупці самі приїжджають на поле і збирають полуницю. “Ідея “збери собі сам” – не є новою для європейських країн, Америки та Канади. Уже два роки до нас приїжджають, тішить, що маємо постійних поціновувачів. Агротуризм на Західній Україні набирає обертів”, – каже він.

А на Прикарпатті проводять екскурсії равликову ферму. Іван Паламарчук, директор ферми “Покутський равлик”, де вирощують їстівних слимаків. Він розповідає, що поруч з таким екзотичним туром, він зі співзасновниками пропонують дегустацію страв із равликів. “Окрім цього – на фермі ми проводимо навчання для охочих зробити таку ферму у себе. Також для Івано-Франківська один раз у тиждень ми робимо доставку страв із равлика”, – розповідає Іван Паламарчук.

5️⃣Кооперація – ефективний механізм підтримки

Об’єднуйтеся з іншими підприємцями, тоді ви зможете запропонувати не один-два види товару, а більше. Саме так зробили на Прикарпатті. Три місцеві підприємці згуртувалися і запропонували охочим “Покутський кошик”: зі стравами з равлика, сирами і медом. Така ідея сподобалася мешканцям.

Хороший досвід співпраці є і в Петра Метельського. “Кооперація з сусідами дозволяє закуповувати добрива за нижчою ціною, і вигідно продавати зерно. Фермери допомагають один одному, позичають техніку. Встигаємо обробити всі поля.

  • У складний час мусимо підтримати малий бізнес, своїх, місцевих, підприємців!

Долучайтеся до місцевих груп, в яких продають свіжі продукти домашнього виробництва та товари локальних виробників. Великий бізнес впорається із кризою, їх на карантин держава не відправила. А малим – можемо допомогти тільки ми з вами.

▪️Львів та область ▶️ Купуй Галицьке

▪️Франківськ та область ▶️ Save FOP Galicia

▪️Тернопіль та область ▶️ ВІД СЕЛА ДО МІСТА – ПРОДУКТИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]