ТОП-5 ініціатив для матерів від Української Галицької Партії

Діти – це завжди радість, але це також хвилювання і страх. Спочатку – як пережити пологовий, як зміниться твоє життя після народження дитини, чи підтримає держава, як по місту пересуватися з коляскою, а як з декретом, може найняти няню? А згодом – в який садок віддати дитину, де у місті є відпочинкові заклади з дитячими кімнатами, як спростити відвідування поліклінік з довжелезними чергами, як поєднати роботу і час для дитини? В Галицькій партії роблять все для того, щоб умови, в яких ти є мамою, були комфортні, всі потрібні послуги – якісні, а інфраструктура – доступною. Щоб діти були щасливі сьогодні і завтра, ми працюємо щодня.

“Мамо, маєш знати свої права!”: спочатку був форум пологових

А форуму передувало довготривале опитування матерів, які нещодавно народили. Зібравши проблематику, ми організували форум “Право на гідні пологи”. Понад 70 тернополянок, акушери, інструктор з йоги для вагітних, психолог і ціла кімната малечі, яка бавиться серед конфетті, – таким був цей захід у Тернополі. До речі, Тернопіль став шостим містом, в якому відбувся форум. Захід став першим проєктом у рамках ініціативи “Тернопіль – місто щасливих сімей”. Усе про медичні протоколи ведення пологів, нові знання про самопочуття мами і все для того, щоб мама і малеча почувалися щасливими від першої миті удвох. Ірина Яремчук, авторка ініціативи, зібрала прогресивних активісток, щоб об’єднати зусилля для боротьби за сучасні і комфортні умови у пологових Тернополя. “Ініціатива стала платформою між сім’ями, які чекають на дитину, лікарями і владою. Ми зрозуміли з опитування, над чим нам треба працювати у нашому місті. Треба покращувати комунікацію між лікарями і породіллями, будувати місточки довіри між ними. На основі цих даних працюємо з тернопільськими лікарями, щоб поліпшити ситуацію у пологових. Оскільки інформацію ми збирали у породіль, то пізніше зустрічалися із лікарями, давали їм конкретні рекомендації що потрібно покращити у пологових”, – розповідає Ірина Яремчук, координаторка проекту “Право на гідні пологи”, заступниця голови Політради УГП.

Але чи престижне материнство сьогодні?

Про це ми говорили на відкритій зустрічі “Демографічна криза. Чи престижно бути матір’ю?”. Підняли питання більш глобальні, розглянули вплив економічної ситуації, соціально-демографічного становища, підтримки держави, зручності та доступності для матерів з дітьми, психологічних проблем, відносин у родині, здоров’я жінок на можливість народжувати. До обговорення Галицька партія залучила і лікарів, і науковців, і місцеву владу, і психологів.

Навчили ростити дітей щасливими

… бо з народженням дитини життя мам і татів змінюється. Психологи кажуть, що і в чоловіка, і в жінки є певні уявлення та очікування щодо того, як це — бути батьками. У Тернополі спільно із психологом Наталею Гаєвською УГП організувала безкоштовний курс тренінгів “Щасливі разом: таємниці емоційного зв’язку з дітьми”. Понад 100 учасників, інтерактив, розбір кордонів сім’ї, ролі тата, встановлення зв’язку з дитиною, вміння слухати і розуміти – 12 тренінгів минули з користю для сімей. До слова, цей проєкт матиме продовження. За кордоном подібні зустрічі – це норма, що фінансується з бюджету. Тому Галицька партія пропонує впровадити психологічні тренінги з батьківства на рівні міста Тернополя, створивши відповідні центри або делегувавши такі функції вже існуючим установам, які працюють із сім’ями.

А що ж кажуть тернопільські батьки?

Впродовж семи місяців волонтери ініціативи “Тернопіль – місто щасливих сімей” виходили на вулиці Тернополя та опитали близько 700 тернополянок щодо проблем, пов’язаних із материнством та доступністю інфраструктури у їх місті. Результати відверто невтішні. Більшість опитаних тернопільських мам нарікають на незручність проїзду візочками у громадському транспорті (68,1%), незадовільний стан тротуарів (65,6%) і надто високі бордюри (52,1%). Також матері жалілись, що у закладах майже немає пеленальних столиків, дитячих кімнат у відпочинкових закладах,та пандусів як таких. 35% опитаних жінок називаються це конкретною проблемою, яку, на їх думку, вирішити цілком можливо. Але незважаючи на всі проблеми понад 70% матерів почувають себе щасливими матерями. Тішить, що понад 60% активних матерів готові долучатися до вирішення проблем, які стосуються комфорту їхніх сімей у Тернополі.

А для дітей – свято!

Музика, танці та квести – активісти УГП ще й організовують дозвілля тернопільських дітей. Тернопільська міська організація Української Галицької Партії систематично проводить фестивалі дитинства для найменших тернополян. Все почалося з 1 червня, коли традиційно відзначаємо День захисту дітей. Фестиваль дитинства – це чудовий спосіб весело та корисно провести час. Аніматори проводили інтелектуальні квести, конкурси, ігри, спортивні естафети, боді-арт. Поки діти веселилися, то батьки обговорювали, як покращити умови для матерів та сімей з дітьми, як зробити місто комфортнішим. Дізнавшись думку тернополян, Українська Галицька Партія ініціювала зміни в місті, які зроблять Тернопіль зручнішим для сімей і дітей.

Пропагуємо материнство, розуміємо, як і покращити міську інфраструктуру, де це потрібно матерям з дітьми. Подібні ініціативи втілюють партійці по всіх осередках. Найактивніше – у Тернополі. Ми вже писали про них на нашій сторінці впродовж часу. Якщо для вас важлива ця тема і ви б хотіли допомогти, долучайтеся! Разом змінимо Україну, починаючи кожен зі свого села чи міста, починаючи з Галичини.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]