Тернопілля вшановує 99-ліття Чортківської офензиви

Велопробіги, впорядкування символічних могил борцям за волю України, тематичні зустрічі з громадами та школярами, турпоходи, толоки – ці та багато інших акцій відбудуться з 7 до 28 червня на Тернопільщині у межах відзначення 99-річчя Чортківської офензиви. Широку тритижневу акцію відразу у багатьох містечках організовує Українська Галицька Партія.  

Чортківська офензива – одна з переможних сторінок української історії. Це – успішна наступальна операція Української Галицької Армії, яка на завершальному етапі польсько-української війни 1918-1919 років тривала саме з 7 до 28 червня. Її наслідком стало звільнення з-під польської окупації Чорткова, Бучача, Теребовлі, Тернополя, Бережан.

“Історичне тло Чортківської офензиви має стати потужним поштовхом до наших перемог. Мова не лише про військовий наступ, але й про перемоги політичні, економічні, культурні, спортивні”, – каже історик, громадський діяч та голова Тернопільської обласної організації Української Галицької Партії  Олег Вітвіцький.

Стартувала акція 7 червня від Ягільницького народного музею, адже наступальна операція почалася штурмом саме цього невеличкого села. Майже три десятки місцевих дітей проїхали велопробігом зі знаменом офензиви з Ягільниці до кордону Чорткова, де звичайні містяни, школярі та партійці перехопили естафету та повезли знамено містом. Саме в Чорткові тривали найзапекліші бої звитяжного наступу Української Галицької Армії.

До 12 червня символічне знамено Чортківської офензиви перебуватиме у Чортківській гімназії ім. М. Шашкевича. А потім помандрує іншими містечками історичного наступу: 13 червня – до Бучача та Теребовлі, 14 червня – до Бережан і Підгайців, 17 червня – команда Галицької Партії разом зі знаменом візьме участь у Тернопільському напівмарафоні, а 28 червня активісти завершать акцію у Зборові та Підволочиську. Доєднатися до заходів запрошують усіх краян.

“Потім прапор Чортківської офензиви помандрує з Тернопільщини на схід України – до наших військових, щоб зарядити їх духом того переможного прориву на нову велику перемогу. Ми мусимо відроджувати історичну пам’ять, аби додати духовної сили українським військовим. Україні потрібна офензива!” – переконаний голова обласного осередку Української Галицької Партії Олег Вітвіцький.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!