Юлія Гвоздович

Депутатка Львівської міської ради сьомої каденції, визнана найефективнішою народною обраницею скликання Громадянською мережею “Опора”. Голова комісії законності, депутатської діяльності і свободи слова. Громадська діячка, співзасновниця і голова ГО “Батьки в дії”, жіночого руху “За гідні пологи”, координаторка Української жіночої демократичної мережі IRI на Львівщині. Кандидатка економічних наук, пластунка.

У 2020 році від Української Галицької Партії висунута на посаду голови Львівської ОТГ. Програма та команда Юлії Гвоздович на Місцевих виборах – на сайті https://hvozdovych.lviv.ua/.

Учасниця програми Богдана Гаврилишина “Молодь змінить країну” та навчальних програм в ІЛУ УКУ, Інституту Політичної освіти, Swedish International Centre for Local Democracy (ICLD).

У 2009–2014 рр. навчалась на денній формі аспірантури в Інституті регіональних досліджень Національної академії наук України відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону. Захистила кандидатську дисертацію за темою «Формування та використання інноваційного потенціалу молоді» та здобула ступінь кандидатки наук.

З 11 років є пластункою, у 22 роки стала першою жінкою, яка очолила Морську раду «Пласту» в Україні.

Випускниця 53 школи, що нині є гімназією «Престиж». У 2009 р. закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка за спеціальністю «Економічна теорія».

Гвоздович Юля, Львів, 17 жовтня 2019

Напрями роботи на посаді депутатки у 2015-2020 р:

Львів дружній до дітей

Передвиборчою обіцянкою політикині у 2015 році було дбати про добробут львівських родин. Щоби обговорити потреби батьків та дітей і можливі рішення, вона спершу створила спільноту «Львів дружній до дітей» у Фейсбуці. Згодом група небайдужих батьків розвинулася у всеукраїнський громадський рух «Батьки в дії».

Першою ініціативою громадського об’єднання стала онлайн-карта, на якій львівські батьки дотепер залишають інформацію про розташування та стан дитячих майданчиків, закладів, дружніх до сімей та інших корисних локацій.

Діяльність небайдужих батьків виросла у міську стратегію «Львів дружній до дітей», під час впровадження якої у місті з’явились кімнати матері й дитини в сімейних поліклініках, прозора електронна черга в дитсадки, покращилась система позашкільної освіти. Завдяки спільним зусиллям депутатки, активістів та небайдужих батьків Львів здобув міжнародний статус Unicef Childfriendly City.

Особлива увага Юлії як депутатки — до покращення умов у пологових будинках та відстоювання належного ставлення до вагітних і породіль. Юлії з однодумцями вдалося домогтися постійного доступу гарячої води, кнопок екстреного виклику в палатах та ремонтів, також — дотримання пологових протоколів.

Найважливішим здобутком для команди сьогодні є можливість впливати на те, яким буде дитинство їхніх дітей. Так, наприклад, сталося з майданчиком на площі святого Юра, який став саме таким, яким його хотіли бачити містяни, — не лише безпечним та цікавим для дітей, а й інтегрованим у міський ландшафт.

Комплекс ініціатив за гідні пологи зрештою перетворився на жіночий рух «Право на гідні пологи», який об’єднує активісток і мам з усіх міст України.

Прозора влада

2018 рік

Юлія очолила постійну комісію законності Львівської міської ради й разом із колегами розпочала працю з виконання передвиборчих обіцянок меморандуму «Прозорі ради» з громадськими організаціями.

Зробили прозорішим виконавчий комітет, у якому команда однодумців не лише широко впровадила звітування, але і створила інструменти громадського контролю за процесом прийняття рішень. Виконком – це колегіальний орган у ЛМР, котрий укомплектований мером і на 90 % наповнений його підлеглими. Деякі рішення виконкому для мешканців є важливішими, ніж рішення депутатів, адже саме він видає вихідні умови для проектування нових житлових забудов, затверджує плани забудови територій та комунальні тарифи, роздає квартири, погоджує бюджетні видатки та інше. Тепер будь-хто може спостерігати за роботою виконкому онлайн на сайті Львівської міської ради.

Ініційована та впроваджена депутаткою, система незалежного аудиту комунальних підприємств також дозволяє містянам контролювати бюджет і заощаджує сотні тисяч гривень щороку.

У 2017 році міська рада підписала меморандум на приєднання до електронних продажів. Але між підписанням та проведенням перших лотів минуло півроку. Саме в цей час Юлія Гвоздович спільно з колегами провела безліч заходів, щоби змусити міську раду впроваджувати електронні аукціони. Згодом завдяки одному з перших електронних аукціонів будівлю на площі Ринок продали за рекордною для України ціною — понад 16 тисяч доларів за метр. Хоча на тій самій площі минулого року обласна влада продала приміщення за півтори тисячі доларів за метр. А це в десять разів дешевше. Завдяки системі Prozorro місту вдалося заробити 138 млн грн. Для порівняння на ця сума покриває будівництво 10 кілометрів нової дороги, однієї нової школи або трьох дитячих садочків.

Неодноразово була єдиною депутаткою в ЛМР, що відкрито висловлювала спротив незаконним забудовам та приватизації комунального майна задарма.

Громадська участь

У 2015 Гвоздович довго переконувала міську раду в доцільності електронних петицій, що сьогодні є одним з найпопулярніших інструментів взаємодії між владою та громадою. Завдяки цьому інструменту кожен львів’янин може запропонувати своє рішення якоїсь проблеми, знайти однодумців та привернути увагу влади. Львів’яни також можуть напряму звернутися із запитаннями або пропозиціями до всіх десяти депутатських комісій міської ради через сайт ЛМР або «Депутатський портал».

Уже п’ять років мешканці міста самостійно вирішують, як розпорядитись 1 % коштів міського бюджету. Громадський бюджет — інструмент прямої демократії, доступний кожному містянину. Запровадження Громадського бюджету Львова — ще одна з реалізованих ініціатив Юлії Гвоздович. Кандидатка в мери вважає, що портивний майданчик встановлений за кошти міста, але за вашим проектом і там, де запропонували саме ви, завжди якісно відрізнятиметься від того, який управління міської ради встановить на власний розсуд. Сьогодні концепцію Громадського бюджету втілюють і в інших містах. А Юлія Гвоздовичзапрошують експерткою для запровадження проєкту в м. Дніпро, Тернопіль, м. Вільногірськ та Жовті Води.

Повний перелік здобутків:

  • Ініціаторка та співавторка розробки нового Статуту громади, що суттєво покращив відкритість та прозорість роботи ЛМР. Як наслідок у 2019 році ГМ «Опора» визнала роботу депутатів ЛМР найпрозорішою в Україні
  • Спільно з експертами ініціювала реформу комунальних підприємств
  • Разом з експертами упрозорили процедуру прийняття рішень, які стосуються бізнесу
  • Ініціаторка побудови крематорію
  • Ініціаторка запровадження електронних петицій
  • Ініціаторка запровадження Дитячої дорадчої ради
  • Співрозробниця міської стратегії «Львів дружній до дітей», яка передбачає створення комфортних умов для батьківства
  • Спільно із ГО «Чесно» співініціаторка запровадження громадського бюджету у Львові
  • Авторка рішення виконавчого комітету Про зміни до регламенту виконкому й зобов’язання їх працювати прозоро — з онлайн трансляціями й публікацією проектів рішень.
  • Спільно з експертами ініціювала запровадження електронних аукціонів Prozorro.sales у ЛМР
  • Від імені УГП і як голова комісії законності виконала на 100 % меморандум «Прозорі ради», укладеного з громадськістю (Центр політичних студій та аналітики) перед виборами у 2015 році
  • Ініціювала широку підзвітність місцевої влади
  • Співавторка антикорупційних заходів у ЛМР, які сьогодні впроваджує сектор доброчесності ЛМР
  • Ініціаторка запровадження громадського бюджету в школах серед учнів
  • Співініціаторка створення кімнат для догляду за дітьми в громадських місцях та поліклініках, запровадження дитячих кімнат у комунальних закладах
  • Спільно з ГО «Батьки в дії» ініціювали та переконали Управління охорони здоров’я покращити умови для породіль у пологових будинках, а саме зробити ремонти, створити кнопки виклику акушерів, включити цілодобову гарячу воду в одному із пологових, запровадити кращий підхід до грудного вигодовування в закладах Охорони Здоров’я
  • Ініціаторка створення скверу імені Олега Лишеги на вул. Новознесенській
  • Ініціювала впорядкування та запобігання незаконним похованням на закритих кладовищах Львова, як наслідок почали розробляти єдину е-систему поховань у Львові
  • Ініціювала гендерно-орієнтований підхід до спортивних майданчиків у місті
  • Проводила аудити доступності нововідремонтованих вулиць Львова (Личаківська, Замарстинівська), а також добилась встановлення засобів доступності на вул. Личаківській
  • Спільно з ГО добивалась реорганізації російських шкіл у Львові
  • Співавторка рішення про запобігання кнопкодавства серед депутатів ЛМР
  • Єдина серед депутатів публічно виступила ПРОТИ незаконних забудов Козловського на вул. Липинського й на Дорошенка

Програма та команда Юлії на Місцевих виборах – на сайті https://hvozdovych.lviv.ua/

 

 

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]