Володимир Гаврон

Один з найактивніших творців Жидачівської районної організації Української Галицької Партії та її голова.
Депутат Жидачівської районної ради від УГП,
член комісії молодіжної політики та туризму Жидачівської міської ради.

Існує міф, що політика – річ брудна

Володимир Гаврон – громадський активіст, один із координаторів волонтерського руху Жидачівщини, краєзнавець, учасник товариства пошуку жертв війни “Пам’ять”. Приватний підприємець.

Краще, ніж у Польщі

Усе почалось з візиту мого компаньйона до Польщі. Він взяв участь у чотириденній екскурсії на ферму, де вирощували різні ягоди. Приїхав і каже: “Хлопці, ми маємо всі можливості зробити кращі ферми, ніж в Польщі”. Ми задумалися. Справді! Чому Сербія, маленька країна з поганими грунтами, є найбільшим експортером малини у світі? Польща – друга, а Україна – третя? Чому Єгипет, ті ж Польща і Сербія вирощують більше полуниці, ніж ми? Чому наші ґрунти виснажують ріпаком, соєю, а агрохолдинги засипають їх різними отрутохіміками, вбиваючи всю поживу? Ми вирішили це змінити.

У планах створити холодильну камеру, де будемо зберігати врожай, та співпрацювати з українськими та закордонними підприємствами.

Рік готувалися, порахували всі витрати, закупили саджанців і засадили 1 гектар поля. На полі проводимо левову частину свого часу, оскільки за своїм господарством треба доглядати. Тішимось кожному саджанцеві. Цього року буде перший врожай, наступного ще більший. Маємо поетапний план на 5 років, якого чітко дотримуємося. Розуміємо, що перші 3-4 роки треба докласти чимало зусиль та ресурсів, однак укінці від цього буде користь для нас і приклад для інших. У планах створити холодильну камеру, де будемо зберігати врожай, та співпрацювати з українськими та закордонними підприємствами. Разом з Центром підтримки фермерства ми вивчаємо ринки збуту, попит на продукцію, шукаємо інші культури для садівництва, організовуємо навчальні лекції для початківців-фермерів. Центр запрацював восени 2017 року. Ми організували 4-5 лекцій і 3 виїзні екскурсії на фермерські господарства для зацікавлених людей. Маємо 7-8 учнів, які почали свої проекти, засадивши поля. Але для історій-прикладів потрібен час. Ми самі творимо свою історію успіху.

Політика як господарка

Після Помаранчевої Революції на патріотичних хвилях долучився до команди “Нашої України”. Був єдиним молодим обличчям у п’ятірці. Від партії став депутатом міської ради, але це було повне розчарування. Ніхто не розумів, якими важелями впливу володіє, як може захистити права виборця. Така ситуація обеззброїла, зруйнула всі сподівання й плани ефективних змін, тож я дав собі слово більше ніколи такою політикою не займатися. До 2013 року відхиляв усі пропозиції співпраці з партіями. Однак Революція Гідності змусила знову переглянути позицію.

Наша партія єдина, яка звітує перед своїми виборцями.

З Тарасом Чолієм я понайомився ще до 13-го року, з ним працював у межах проекту “Локальна історія”. Це він розповів мені про Галицьку Партію, її візію і програму. Наші погляди збігалися на 100%. Так почали працювати разом, і я у Жидачеві зібрав свою команду. Мешканці Жидачева нас підтримали і два наших партійці стали депутатами районної ради: я і Тарас Матвіїв. Згодом наша команда перемогла у 7-8 округах за новою системою і отримала 5 депутатів до міськради. Наша партія єдина, яка звітує перед своїми виборцями. За яким критеріями обирали людей до команди? Насамперед, людина має любити своє місто. Саме тому наші дерутати є дієвими і одними з найефективніших у міській і районній радах.

Боремося з еміграцією

Ми працюємо над багатьма проблемами. Наприклад, боремося з еміграцією. У межах проекту Центр підтримки фермерства створюємо нові робочі місця, вчимо людей використовувати свою землю, монетизувати її і бути поруч зі своїми рідними. Ми показуємо, що заробляти гроші можна в своїй країні, і для цього не потрібно їхати за тисячі кілометрів. Вирішуємо й проблеми на місцях. До прикладу, зі Львова до Жидачева завозили дуже багато сміття. Робили це неофіційно, підписували договори, як хотіли. Наша команда дослідила проблему, поспілкувалася зі всіма сторонами: Львівською і Жидачівською міськрадами, власниками фірми, яка завозить відходи, місцевими жителями. Досягли того, що сміття облікується і все відбувається офіційно. На сміттєзвалищі зробити порядок, закупили сміттєвози.

Серед багатьох людей існує міф, що політика – брудна річ. Насправді, усе залежить від людей, які нею займаються. Велика політика, рівень Верховної Ради, Кабінету Міністрів – це одне, а політика місцевого рівня – зовсім інше, це господарка. Коли ти депутат міської ради Львова, Жидачева чи Дрогобича, ти немов господар свого міста. Тут усі один одного знають, розуміють проблеми регіону і їх вирішують. Важливо, мати міцну позицію, бути впевненим, сміливим і не прогинати під зустрічними вітрами. В нашого колективу у місті така позиція є.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]