Історик, художник
активний учасник Центру підтримки фермерства,
разом з братами створив фермерське господарство “Borys Fruits Farm”.
Молодий амбітний підприємець, голова Гніздичівського осередку Української Галицької Партії, представник Центру підтримки фермерства Жидачівщини Володимир Борис з села Лівчиці Гніздичівської ОТГ вже кілька років поспіль руйнує стереотипи непрестижності і нерентабельності праці на землі.
Я починав із кількох кущинків у власному садку, а тепер маю вже 1,5 га лохини. Односельці дивуються з такого бізнесу, та я не звертаю увагу. Чому лохина? Найперше – це високорентабельна культура, на якій можна непогано заробляти. А крім того, це культура, яка до процесу вирощування потребує також творчого підходу. А ще – це найсмачніша для мене ягода. І мені захотілося поділитися цією смакотою з іншими. От тільки не задарма.
Здебільшого, наші ґрунти для лохини не підходять. Тому склад ґрунту на ділянках ми створювали штучно. Завезли туди тирсу, опалу хвою. Задобрили все ґрунтом з сіркою, що додала йому потрібної кислотності.
То тільки на старті важко. А далі, якщо працювати за технологією – все окуповується. Лохина ж чим ще приваблива? Тим, що вона довговічна культура. Посадивши її для себе, ви тим самим закладаєте міцний фундамент для бізнесу вашим дітям. Ми з братами розраховуємо на те, що наші плантації плодоноситимуть, звичайно при оптимальних умовах, років так 40-50.
Посадивши її для себе, ви тим самим закладаєте міцний фундамент для бізнесу вашим дітям.
Почали з власних коштів, а згодом, коли розширювалися, залучили капітал друзів. Наразі ми почали реалізовувати інший проект, вже з інвесторами. Новий об’єкт – біля Львова.
На початках дуже бракувало знань, досвіду. Тож тепер, вже дещо знаючи і добре розуміючи, як важко розпочинати будь-яку справу, я став підтримувати фермерів-початківців, які вирішили займатися лохиною на базі нашого Центру підтримки фермерства, котрий заснувала Українська Галицька Партія. Тут, в Центрі, крім теоретичних і практичних знань, можна отримати й юридичну консультацію.
На початках дуже бракувало знань, досвіду.
Люблю те, що роблю. От тільки дуже бракує часу на живопис, подорожі. Та й взагалі, дуже хотілося б мати більше часу на саморозвиток.