освітянин, громадський діяч,
керівник департаменту освіти, науки і молодіжної політики ОДА,
засновник УГП в Івано-Франківську
Віктор Кімакович з тих дорослих, які після школи повернулися туди знову. Щоправда, уже як вчитель. Вчитель біології завжди вболівав за своїх учнів. Щоб творити якісні зміни, став заступником міського голови, а сьогодні творить їх в обласному департаменті освіти. Але де б він не був, роботу вчителя згадує з приємністю.
Після кожного уроку розумієш, що зробив щось важливе. Коли всі діти засвоїли нову тему чи добре написали контрольну, це така нагорода, така сатисфакція, яку відчував майже щодня. Освітня реформа просувається успішно, деякі речі хотілося б впровадити швидше. Але добре те, що всі розуміють саму необхідність змін – і в міністерстві, і вчителі. Треба впроваджувати компетентнісний підхід в освіту. Європа і США це вже давно зробили, ми також повинні бути конкурентноздатними. Ми переживаємо дуже цікавий час, складний і неоднозначний. Але маємо втілити зміни, бо сильно відстали від темпу світових процесів.
Добре, що всі розуміють саму необхідність змін в освіті – і в міністерстві, і серед вчителів.
Пробував себе у різних напрямках – і в культурному, і в громадсько-політичному. Працював помічником народного депутата. Політика для мене стала продовженням громадської діяльності. Щоправда, до членства у Галицькій Партії у жодній партії не був.
УГП – це партія без вождя, це партія цінностей, тому вона мені близька. Партія шукає свій формат, збільшується кількість депутатів. Це свідчить, що стратегія правильна.
Коли готувалась Революція на граніті, я був у Студентському братстві. Ми організовували виїзд активістів до столиці – готувалися, що революція буде довго тривати. На щастя, все відбулося швидше. Усі революції в Україні народжувалися знизу. Це було бажання людей щось змінити, негайно і кардинально. Але градус агресії з боку держави наростає. На попередніх революціях арештовували, але до розстрілу не доходило. На останньому Майдані ми перетнули невидиму заборону на вбивство, наступна революція, може бути дуже жорстокою.
На останньому Майдані ми перетнули невидиму заборону на вбивство. Наступна революція, може бути дуже жорстокою.
Основну роботу депутати різних рівнів підміняють на встановлення лавочок, ігрових майданчиків. Їх завдання – писати процедури, приймати рішення, а облаштуванням території повинен займатись ЖЕО чи місцеві громадські організації. А то складається враження, що депутати особисто ремонтують дороги, мер міста будує завод. Замість того, щоб просувати цілу територію, ми просуваємо чиєсь ім’я.
У мене четверо дітей. Хочеться бути в сім’ї, бачити, як ростуть діти, але треба багато часу присвячувати роботі, громадській діяльності – це щоденні компроміси. Велика подяка дружині, яка взяла на себе основне виховання. У вихідний я зі сім’єю. У неділю майже завжди відвідуємо Службу Божу.
Читайте. У моєму житті книжки багато змінили.
Читайте. У моєму житті книжки багато змінили. Наприклад, “1984” Орвела. Коли людина хоче йти у владу, вона обов’язково повинна це прочитати, щоб розуміти, що таке влада, щоб не перетворитись на дракона. Ціную добрі стосунки з людьми і чесність, вона багато важить. За роки до тебе все повертається. Про це слід пам’ятати.