Василь Когут

58 років,
політик, громадський та
культурний діяч,
працівник Профспілок,
засновник культурного товариства “Вертеп”

Маю кілька дач, де вирощую багато рослин

Василь Когут – громадський діяч зі стажем. Робота на заводі, у міській раді, в КУНі сформувала його цікавою особистістю. Для п. Василя культура країни – це рушій та джерело розвитку. Саме тому він переконаний, що відродження історії, мовної політики стане тим шляхом, яким Україна вийде на новий світовий рівень. Кілька зреферованих думок Василя Когута.

За спиною – багатолітній досвід

Після армії я працював на комбайновому заводі у Тернополі, згодом – у міській раді. Така еклектика якось дуже була до душі. Сьогодні – за спиною багатолітній досвід. Я переконаний, що будь-яка робота є корисною для людини, навіть якщо одразу цього не відчуваєш. Тепер я працюю в обласній раді Профспілок.

Піду на пенсію – видам збірку

Я закінчив музичну школу за класом віолончелі, але більше люблю грати на гітарі. Для мене – це натхнення, що знімає втому і додає сил. Часто катаюсь на велосипеді, доглядаю за рослинами. Маю кілька дач, де росте дуже багато зелені. Тому часто після роботи їжджу туди. А колись я захоплювався збором фольклору. Зараз цю справу закинув, але залишаюсь палким шанувальником народної творчості. Пишу сценарії до Різдвяних свят. Вже збірка солідна назбиралась. Буду на пенсії, то видам.

А згодом ми створили культурно-просвітницьке товариство “Вертеп”

Я не міг стояти осторонь

Я робив плавний перехід в політику. Коли створювали народний рух “Україна” і з’явився КУН, то мої друзі пішли туди й мене запросили. Хоча я ніколи не вважав це політикою, це була моя особиста справа, яку не робити я не міг. А згодом ми створили культурно-просвітницьке товариство “Вертеп”. Я досі його очолюю. Знаєте, мені дуже залежить на розвитку української культури.

Мусимо відродити гуманітарну ауру нації

Сьогодні велика частина українців зрусифікована. Ми ж добре знаємо, що таке “рускій мір”. Росія відправила свої війська саме на Донбас, бо там російська мова, а ми досі чомусь вважаємо, що мова – це щось таке несуттєве, дотичне. Це профанація! Ми мусимо працювати над гуманітарною аурою нації. У нас низька національна свідомість та культура, а коли нема нації, то не можемо говорити про розвиток ні економічний, ні соціальний, ні культурний. Тому єдино правильними шляхами для нашої країни вважаю українізацію усіх сфер життя, розвиток культури, відродження історії. Політика – це дуже хороший інструмент для цього.

Сьогодні велика частина українців зрусифікована

Профспілки потрібно змінювати

Кожна людина має можливість робити якісь порухи там, де вона перебуває і на чім розуміється. Тому я точно знаю, що потрібно змінювати систему Профспілок. Вони так побудовані, що є залежними від роботодавця, а повинно бути навпаки. Перевибори у Профспілках відбуваються рідко і неправильно. Адже керівники на посадах по 20 років, це дуже гальмує рух вперед. Окрім цього, треба залучати молодь. У нас нещодавно відбувся з’їзд у Києві, а середній вік делегатів був 60 років.

Ми досі чомусь вважаємо, що мова – це щось таке несуттєве, дотичне

Їжджу за кордон, щоб підзаробити

Я щороку їжджу на кілька тижнів за кордон для покращення фінансового стану сім’ї. Якби в Україні було більше можливостей, я б не їхав. Але досі обставини складалися саме так, адже у мене троє дітей.

Тернопіль має інвестиційні можливості

Мене цікавить, наскільки Тернопіль є інвестиційно привабливим. Від цього залежить розвиток нашого регіону. У цьому контексті мені дуже добре лягла теза Української Галицької Партії “Будуємо Україну – починаємо з Галичини!” Це партія нового формату, за якою майбутнє!

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]