Ростислав Терлецький

Експерт УГП із питань енергоефективності та розвитку комунальної галузі
Івано-Франківська

“Ніколи не прагнув посад, цінував справу”

Ростислав Терлецький комунальну сферу знає, як свої п’ять пальців. Усе своє свідоме життя він працював у цій сфері – в Україні і Великобританії. Вважає, що вчитись ніколи не пізно, а налагодження тісних контактів у експертному середовищі – важлива перевага для фахівця будь-якої галузі.

Маю чим апелювати до “ватників”

Отримав вищу інженерну освіту у нашому інституті нафти і газу. Пройшов складні періоди перебудови. Зараз у суперечках із “ватниками” чи з людьми, які впевнені, що «тоді було краще», маю чим апелювати. Ми були просто сірою масою, без ініціативи та мотивації, відповідальності.

Ставився критично до того всього, що відбувалось у Радянському Союзі. Тому і відмовився, коли пропонували вступити в компартію.

Йшли на роботу без вибору. Добровільно-примусово працювали на суботниках, ходили на мітинги та збори. За зарплатню могли купити лише мінімальний набір товарів, який виготовили такі самі невмотивовані працівники.

Туристична подорож, яка затягнулась

У 1994-ому, в дуже кризові часи, я одружився, народилась перша дитина. Випадково вдалось поїхати у туристичну поїздку до Лондона. Я побачив справжнє багатогранне життя розвинутої країни. Це більше, ніж на туристичних картинках. Дещо з побаченого у комунальній галузі там, у нас досі є новинками.

Ніколи не виникало думки залишитись. Мої рідні та друзі тут.

Після повернення в Україну започаткували з партнером непростий інженерний бізнес – підбір, проектування, монтаж та ремонт кондиціонерів, вентиляції, центральних порохотягів та ін. Тут і знання англійської знадобилось, і попередній досвід роботи.

Відмовився від участі у компартії

Закінчив музичну школу гри на скрипці, грав на гітарі. Зараз граю рідко – не вистачає часу. Також люблю майструвати.

Завжди цікавився політикою та історією. Ставився дуже критично до того всього, що відбувалось і про що розповідалось у Радянському Союзі. Тому і відмовився, коли ще на Приладобудівному заводі пропонували вступити в компартію.

Брати відповідальність

Ми багато в чому живемо нераціонально, нелогічно, затратно. Така модель тягнеться ще з радянських часів, коли за нас все вирішували все «нагорі». Ми досі не навчились брати відповідальність на себе.

Після другого Майдану призупинив підприємницьку діяльність. Прийшло розуміння, якщо не намагатись щось робити, то і далі всі рішення будуть приймати за нас. Треба брати на себе відповідальність.

Якщо не намагатись щось робити, то і далі всі рішення будуть приймати за нас. Треба брати на себе відповідальність.

Українська Галицька Партія імпонує мені принципами. Вона не зроблена під одного лідера, це не політпроект якоїсь бізнесгрупи, коли у владу прагнуть прийти лише для вирішення своїх справ. Діяльність партії направлена на пояснення людям реформ, працюють тематичні групи. Це фаховий підхід до політики.

Це фаховий підхід до політики. Коли ми вже зараз напрацьовуємо рішення у різних галузях, щоб прийшовши до влади, мати готовий план дій.  

Просто хочу бути корисним

Бачу себе у реформуванні сфери теплопостачання та енергомодернізації міського житла, за що усі попередні і теперішня влади просто не наважуються братись. Комунальні підприємства не мають мотивації щось змінювати. Але й впроваджувати ці зміни без бажання та участі людей-власників неможливо.

Про посади я не мрію. Просто хочу бути корисним і працювати там, де мої знання можуть пригодитись.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!