Олег Шиба

Співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова, волонтер, учасник російсько-української війни, доброволець, батько трьох дітей. Підприємець.
Депутат ради Радехівської ОТГ від Української Галицької Партії.

Олег Шиба: “Ми потрібні. Дороги назад нема”

Він уже п’ятий рік на передовій війни, збирається на схід або щойно звідти повернувся. Бо Олег Шиба – президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова і волонтер. У Станиці Луганській, Новому Айдарі, Гірському, Мар’їнці – всюди медики-волонтери, яких він координує. А попри те, встигає заснувати і розвивати освітню програму для медиків усієї країни.

“Наразі у ПДМШ самоорганізувалися та відлагодили схему постійних ротацій 468 медиків з усієї України. хірурги й анестезіологи працюють у своїх лікарнях, але стискають графіки, чергуються між собою. У нас вже все налагоджено”, – розповідає пан Олег, який очолює Радехівську організацію Української Галицької Партії.

 

2014-го, коли почалася війна,  економіст та інженер Олег Шиба відразу пішов до військкомату – зголоситися добровольцем. Проте його – батька трьох малих синів – до війська не взяли. Так він став волонтером: збирав і купував медикаменти, техніку, бронежилети, харчі, і навіть “швидкі”. Від початку війни його фірма закупила 7 машин швидкої допомоги.

Ідея ПДМШ ім. М. Пирогова виникла, коли чоловік побачив, що на передовій бракує фахової медичної допомоги. Шпиталь заснував із колегою-волонтером Геннадієм Друзенком та ще кількома друзями. Сьогодні п. Олег є його президентом. “Швидкі” працюють по всій лінії фронту.

 

Будучи волонтером, Олег Шиба встиг відслужити у зоні бойових дій: не раз рятував людські життя у складі мобільних медичних бригад. Точних цифр, звісно, нема, але за час своєї служби у зоні АТО у різний час доби він організував та забезпечив медичну евакуацію близько 120 пораненим військовим.

“Я відчуваю велику відповідальність за те, що роблю. Майже щодня є поранений,
майже щодня – вбитий. Ми потрібні. Дороги назад нема. Відступати не можна”,
– каже волонтер.

Місяць вдома, три – на сході – це нинішній стиль життя Олега Шиби. Він намагається бути добрим батьком та займатися громадсько-політичною роботою. А ще – створив освітню програму обміну досвідом для медиків усієї країни. Практикуючі вузькокваліфіковані лікарі та науковці їздять і на місці обмінювалися досвідом з медиками рівня обласних, районних і навіть сільських лікарень. “Це якраз і є справжня реформа другої та третьої ланки медицини. Це співпраця між практиками і науковцями. Це – безкоштовна безперервна післядипломна освіта, інформування про європейські програми і міжнародні стандарти”, – пояснює п. Шиба.

У команді УГП Радехівщини – волонтери, молодь, підприємці. Відповідальності й ініціативи їх навчила війна і спільна справа. 

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!