Олег Грушицький
27 років
громадський активіст,
ексрадник голови Тернопільської районної ради,
голова Тернопільської обласної організації
Української Галицької Партії
Олег Грушицький: “Україна – це країна можливостей”
У свої 27 років Олег Грушицький встиг попрацювати радником голови Тернопільської районної ради, побувати в 24 областях України, закінчити більше 50 навчальних програм і тренінгів, отримати друге місце на виборах голови Білецької громади і стати головою Тернопільської обласної організації Української Галицької Партії. І це далеко не всі досягнення у його житті. Давайте знайомитися ближче!
Я відвідав більше 100 міст України
Я люблю подорожувати. Відвідав вже 24 області України і більше 100 міст та громад. Займаюся спортом, бігаю на довгі дистанції – 10-20 км. Також я – постійний донор крові. Вірю, що цим можу подарувати комусь шанс на життя. У школі займався “Що?Де?Коли?” та “Брейн-Рингом”. Ми були призерами всеукраїнських змагань. В університеті був головою студради, потім студентським мером Тернополя. А ще – депутатом студпарламенту України і головою Національної молодіжної ради у Тернополі.
Створення Білецької ОТГ було принциповим питанням
Я дуже вболівав за створення Білецької громади. Щоб Тернопіль не поглинув її і вона не перетворилась на один із спальних районів. Це було принциповим питанням для більшості мешканців. Нам вдалося. Ми відстояли право мати свою громаду. Кожен вклав у цю справу частинку себе. Та найголовніше – ми почали самоорганізовуватися та взяли долю громади у свої руки. Направду, не розумію, чому недооцінють село. Я, наприклад, народився і живу в Чистилові, тому знаю, що таке проблеми села. Переїжджати нікуди не планую, бо вірю, що майбутнє – за громадами. Принциповим для мене є розвиток моєї рідної Білецької ОТГ.
Маю можливість переймати досвід від успішних громад
Я працював у місцевому самоврядуванні. Тому маю можливість переймати досвід від успішних громад, спілкуватися з фахівцями своєї справи, успішними головами ОТГ. З децентралізацією ми отримали багато можливостей для розвитку громад. Не потрібно чекати, поки якийсь чиновник допоможе мешканцям громади. Сьогодні ми можемо співпрацювати із міжнародними організаціями, подавати заявки на проєкти, впроваджувати бюджет громадської участі – головне, бажання.
Люблю вчитися на дозвіллі
Звичайний день починається з добирання до робочого місця, нарад, зустрічей, роботи з людьми. Стараюся хоч 2 рази на тиждень піти в спортзал. На вихідних люблю подорожувати або вчитися. Відвідую різноманітні тренінги, семінари, круглі столи. Таких назбирав вже більше сотні.
Участь у виборах – найцінніший досвід
У моєму житті було багато важливих подій. Я був волонтером в «Українському містечку» у Вільнюсі. Там якраз мали підписати угоду про асоціацію з ЄС. Був учасником Євромайдану. Це дало розуміння, наскільки велику силу має активна позиція людей. Але найціннішим досвідом є участь у виборах на голову громади і в Тернопільську районну раду. Не вдалося добрати буквально кілька голосів. Я противник перемоги будь-якою ціною. Тож тепер зрозумів, на кого справді можна покластися. Побачив реальні наміри людей.
Невдачі – явище тимчасове
Перші кроки в громадській діяльності були складними. Близькі люди не розуміли, чому я це роблю. Але я знав, що зупинятись не можна. Треба діяти і запалювати інших своєю ідеєю. Невдачі – це явище тимчасове. І коли їх пройти, то обов’язково прийде успіх. Більше того, вони дають життєвий урок. Треба зробити з нього правильні висновки. Мислити позитивно – перший крок до того, щоб стати успішним. Усвідомлювати силу думки і використовувати цю силу, щоб впевнено досягати своєї мети – ось що не дає мені опускати руки.
Сумно, що обдарована молодь покидає Україну
Мене дуже турбує питання міграції за кордон. Сумно, що багато обдарованої молоді покидає Україну. Вони не бачить себе тут. Розумна молодь, яка може заробляти головою, не хоче тратити життя на малу зарплату та невизначене майбутнє. А влада ніби не бачить проблеми. А можливо, доводить до цього цілеспрямовано, бо боїться людей з чіткою позицією. Я переконаний, що Україна – це країна можливостей. І запорукою її розвитку є креативна молодь. Ми маємо зробити все, щоб втримати її тут. Потрібно дати шанс та показати, що вона в цій країні досі важлива. Я за те, щоб молоді люди йшли у владу. Показували приклад, як має працювати місцева влада. Молодь потрібно підтримати. І вона покаже неочікувані результати.