fbpx

Микола Джичка

Член Української Галицької Партії,
відомий художник, фотограф та мистецький активіст,
арт-менеджер, директор мистецької формації “Форумс”,
ініціатор школи мистецтва.

Україні потрібна довготермінова стратегія – національна ідея

Микола Джичка поєднує у собі непоєднуване – відомий художник, митець і господарник, який очолив ОСББ. Поміж тим Микола встиг заснувати молодіжну мистецьку формацію “Форумс”.

Вдома краще

Чотири роки навчався і підробляв у Англії, працював над мистецькими проектами у Швейцарії, Польщі. Але залишитись за кордоном назавжди не планував ніколи. Там добре, але вдома краще.

Як художнику, мені важливо бути в своєму середовищі, серед однодумців. Якщо є добра комунікація з оточуючими, то можна завжди знайти точки дотику і співпрацювати. Не треба шукати реалізації на чужині – вдома є всі можливості.

Художник-господарник

Очолив ОСББ, бо не бачу іншого виходу. Наш будинок старий, постійно треба щось робити. Квартир мало і коштів обмаль.

Треба розвивати приватний комунальний бізнес, щоб створювалась добросовісна конкуренція між фірмами, які надають комплекс послуг для ОСББ. Не потрібно  підписувати договори окремо з сантехніками, електриками, газовиками. Можна довірити будинок приватному ЖЕО. Але колишні працівники державних ЖЕО надають такі самі неякісні послуги. За здорової конкуренції на ринку комунальних послуг вони просто не пройдуть природного відбору.

Знаю, з ким можна працювати

Це нормальне людське прагнення – змінити щось на краще. Тому і пішов у політику.

Чому саме Галицька Партія? Бо тут є люди, яких я давно знаю, яким довіряю. У такій команді легше працювати.

Це нормальне людське прагнення – змінити щось на краще. Тому і пішов у політику.

Руйнівна тимчасовість

Наша молодь здебільшого розчарована в державі. Як сказав ще у 2007 році відомий український живописець Іван Марчук: “Україна – це сука, яка їсть своїх щенят”. Тоді я був шокований, але я з ним згідний.

Вище керівництво держави ставиться до своїх громадян як до ресурсу. Це відчуття тимчасовості притаманне усім колишнім і нинішнім керівникам держави. Бо прийде інша влада, і вона вже буде робити протилежні речі. Ніколи нова влада не наслідує вектор розвитку попередників!

Уся діяльність в країні має крутитися навколо цього стовпа державності.

Україні потрібна довготермінова стратегія, місія. Можна її назвати національною ідеєю. Уся діяльність в країні має крутитися навколо цього стержня.

Мистецтво має бути конкурентноздатним

В Україні існує проблема якісного мистецтва, немає критеріїв оцінки якості. Ми не відійшли від шароварщини і освоюємо кошти на культурні заходи, що проводяться “для галочки”. Наша культура – неконкурентноздатна у світі. Повинна бути конкуренція, як серед комунальників, так само і в культурі.

За років п’ять ми би могли скинути баласт і сформували конкурентноздатне культурне середовище.

Будинки культури можуть існувати самостійно,. подавати заявки на конкурси для реалізації мистецьких проектів. За 3-5 років ми б скинули баласт і сформували конкурентноздатне культурне середовище.

Усім потрібен вихідний

Стереотип художника в береті з червоним носом вже давно відійшов у минуле. Якщо ти маєш творчу професію, то все одно повинен планувати свій графік, бо треба забезпечувати себе, дітей.

Люблю ходити в гори, мандрувати, пізнавати щось нове. Дочка Катруся часто підіймається в гори зі мною. У свої вісім років вже була на Хом’яку, Близниці, Говерлі. Цього року плануємо сходження на Піп Іван. Вона теж творча особистість. Мріє бути скульптором.

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

[recaptcha]

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]