Любомир Романчук

Член Політради УГП, заступник голови Івано-Франківської обласної організації УГП

Економіст, експерт із розвитку громад, керівник ГО “Інститут стратегічного партнерства”. У минулому – учасник ГО “Студентське братство”. Учасник Революції Гідності.

Дві каденції був головою Івано-Франківської обласної організації УГП.

Візьму слухавку навіть опівночі

У Любомира Романчука, очільника Івано-Франківської обласної організації Української Галицької Партії, багатий професійний досвід. Він досягнув позитивних професійних результатів на посадах економіста, маркетолога, керівника підприємства, займався власним бізнесом, брав активну участь у громадських проектах. Тому тепер “може на будь-яку проблему подивитися різнобічно, а, отже, об’єктивніше”. Потрібне вміння для політика, чи не так?

Професійний шлях

Ще навчаючись в інституті я долучився до роботи у громадському секторі. Першим досвідом публічної роботи для мене стала участь у діяльності молодіжної організації “Студентське братство”. Тоді студенти на Прикарпатті були дуже дієві. Нашу діяльність ми зосереджували навколо суспільного та політичного життя краю. І соціологічні опитування проводили, і виборчі кампанії втілювали, і школу лідера неабияку пройшли.

Після закінчення інституту я одразу очолив Івано-Франківське представництво Запорізького заводу АвтоЗАЗ-Деу. Став, фактично, наймолодшим серед керівників усіх філій підприємства в Україні. Згодом повернувся у суспільну і політичну сферу – працював помічником народного депутата в Києві, в апараті обласної держадміністрації, у великому соціальному проекті з розвитку сільських територій тощо.

“Розвивати громади – над цим хочу працювати”

Цей проект дав мені розуміння того, що між людьми у селах і владою дуже бракує інформаційного містка. Селяни не знають своїх прав і можливостей, не розуміють реформ, бо їм ніхто нічого достеменно не пояснює. Звідси виникає острах. Тому вагому лепту діяльності Івано-Франківська обласна організація Української Галицької Партії присвячує саме комунікації з громадами. Зокрема, на хвилюючу і актуальну сьогодні тему ОТГ.

 

“Адміністративна реформа в Україні повинна відбутись.
Інакше не може бути”

Адміністративна реформа в Україні повинна відбутися. Я переконаний, що інакше не може бути. У майбутньому, коли Українська Галицька Партія прийде до влади, я хотів би працювати в економічній галузі, займатися розвитком об’єднаних територіальних громад.

Вміння правильно розподіляти ресурси є запорукою успіху громади. Але часто звичайним людям у селах не вистачає розуміння економічних процесів. Світ сьогодні дуже швидко змінюється, якісь можливості стрімко зникають, з’являються інші. І їх також потрібно встигнути вловити. Для цього треба вміти все аналізувати, мислити стратегічно, а також – впроваджувати інструменти, які дозволяють громаді впливати на владні рішення. Наприклад, таким інструментом є статут громади. У цьому напрямі наші експерти вже працюють із представниками місцевих рад у різних ОТГ.

“В УГП чесна політика”

Найбільшою проблемою для нашої держави є корупція. Особливо – політична. Саме тому я обрав для себе Українську Галицьку Партію. Тут зібралися люди з незаплямованою репутацією, які разом творять політичну структуру нового зразка, без вождизму і “грошових мішків”. Наша команда прагне руйнувати стереотипи і будувати новітню політику. Цей процес довготривалий. Ми вчимося, готуємо якісних політичних діячів. Ми ростемо. Своїм прикладом показуємо іншим, що в Україні можлива чесна політика.

 

“Вміння правильно розподіляти ресурси
є запорукою успіху громади”

Чесна політика не формується на пустослів’ї та популізмі. Вона базується на знаннях та аналізі ситуації. Тому в УГП працюють експертні групи, і всі свої позиції ми формуємо, досконало вивчивши ті чи інші питання.

Чесна політика не формується на пустослів’ї та популізмі.
Вона будується на знаннях та аналізі ситуації.

У політиці найважливіші – конструктив і співпраця. Треба вміти чути один одного. Тому я завжди готовий вислухати своїх колег, намагаюся не приймати одноосібних рішень. Мені важлива думка кожного члена організації. Не маю нормованого робочого дня. І опівночі, й у вихідний – коли мені телефонують, піднімаю трубку і говоримо. Часто ж буває так, що ідею треба обговорити тут і зараз.

Люблю мандрувати з сином

Я люблю мандрувати Карпатами. За нагоди, беру у такі поїздки сина. Бо саме спілкування з сином ціную у житті понад усе. Разом ми відвідуємо секцію таеквондо, робимо уроки, просто гуляємо містом. І в житті, і в політиці я йду вперед, щоб творити зміни там, де це можливо вже зараз. Найбільше моє бажання – щоб у нашій країні нашим дітям хотілося жити.

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]