Ірина Кравець

В.о. міського голови Нового Роздолу, що на Львівщині. Депутат міської ради двох скликань та діючий депутат команди «Конкретних справ». Від листопада 2019 року – в.о. міського голови Нового Роздолу, бо попередній мер разом зі своїми заступниками у розпал зриву опалювального сезону подали у відставку. Тоді ж очолила штаб з подолання надзвичайної ситуації у Новому Роздолі, а з березня – ще один (через панепідемію).
Є в нашій команді, що на Миколаївщині.

“Я не могла собі дозволити здатися в складній для міста ситуації”

Їй – 35 років. Вона є турботливою мамою, хорошою дружиною, а ще… тією жінкою, яка не дала замерзнути цілому місту.

Коли у листопаді минулого року Ірина взялася до виконання повноважень міського голови Нового Роздолу, вже знала – буде не просто, проте відступати від задуманого не збиралася.

На новій “посаді” знадобився попередній чималий досвід роботи, де було і викладання, і юридична діяльність, і знання з місцевого самоврядування і фізична витривалість, яку подарували заняття з народних танців та гімнастики.


Трагедія, яка змусила переосмислити життя

Цінувати кожну хвилину свого життя та повністю віддаватися справі, яку любиш та поважаєш, її навчила трагедія. Нещасний випадок, коли на виробництві загинув Іринин наречений, змусив її переосмислити багато чого. З того часу вона зрозуміла, наскільки важливо цінувати кожну хвилину свого часу, не розпилюватися на нецікаві речі та отримувати задоволення від життя, адже воно може обірватися будь-якої миті.

Напевне ці внутрішні зміни і зробили її такою сміливою, наполегливою, з гострим розумом та завжди готовою прийти на допомогу.

Із секретаря ради – у в.о. мера

І свої найсильніші сторони довелося продемонструвати уже листопаді 2019-го, коли, зціпивши зуби, почала вирішувати проблему зі зривом опалювального сезону. Тоді у місті оголосили надзвичайну ситуацію, а Ірина Кравець намагалася докласти усіх зусиль, аби Новий Розділ не потонув у борговій ямі та почав подачу тепла.

“У місті надзвичайна ситуація: листопад, теплопостачання нема. Чоловіки-управлінці – міський голова з двома заступниками – подали у відставку. Я залишилась на посаді, приступила до виконання обов’язків голови, робила все можливе і неможливе. Справилася. А могла піти разом з ними, я ж не раб, а у мене ще й дитина 4-річна…
Це мене навчило, що брати на себе відповідальність треба незалежно від обставин, потрібно. Я не могла собі дозволити здатися в складній для міста ситуації. Знову ж таки, доля не посилає нам труднощі, з якими не під силу справитися.
І як би важко не було, треба йти до поставленої мети”, – розповідає очільниця Нового Роздолу.


Але й це не всі перешкоди….

….з якими довелося зіткнутися політикині. Ще не встигли зняти статус надзвичайної з однієї ситуації, як оголошену іншу – з приводу світової пандемії. Опоненти звинувачували у “зволіканні”, але Ірина Кравець чітко розуміла, що обережний підхід до справи – найрозумніше рішення. Завдяки тому, що вона не піддалася на тиск та не розпочала дезінфекцію вулиць, яку пізніше визнали неефективною, жінці вдалося зекономити для міста мільйони гривень.

Під час пандемії у Новому Роздолі виникла ще одна проблема – загроза припинення водопостачання. Тоді Ірина Кравець особисто їхала домовлятися про відновлення робіт та пошуку компромісів.

“Я тоді свідомо не інформувала населення про загрозу припинення водопостачання, беручи на себе відповідальність за ризик, щоб люди не мали надлишкового використання води, за яку потім довелося б платити…”, – каже Кравець.

Які б перешкоди не траплялися на шляху чиновниці, вона завжди із волею у кулаці бралася їх вирішувати. Навіть у ті миті, коли в неї ніхто не вірив, жінка заспокоювала себе та продовжувала працювати.

Руйнуючи стереотипи

“У перші роки з мене сміялися, коли я пропонувала закладати кошти на стерилізацію собак, казали, що для діточок не виділяємо коштів. Я ж пояснювала, що стерилізація собак – це, якраз, більше про діточок, ніж про тварин. Вдалося пробити ту глуху стіну. Вже чотири роки в міському бюджеті закладаються кошти і працює програма регулювання чисельності безпритульних тварин.

“Часто просто запитую себе, хто як не ми? Коли як не зараз? Кому можна довірити розвиток свого середовища більше, ніж собі? Це у певні моменти дуже мотивує”.

Як мама вона розуміє, що у роботі до всього потрібно ставитися із терпінням, наполегливістю та бажанням розвивати. Такий підхід слід застосовувати і до бізнесу, адже це та ланка, яка є одним з мірил успішної громади.

“Бізнес сьогодні потребує прозорих і чітких правил, сприятливого інвестклімату. Буває, коли до мене приходить потенційний інвестор, я йому пропоную ділянки, даю алгоритми дій, максимально сприяю залученню, але з острахом думаю про етап голосування питання на сесії, бо деяким депутатам дуже хочеться, аби їм “вклонялися” та дякували.

Нам неабияк потрібно пояснити людям, що порядний інвестор місту потрібен, а дрібним підприємцям не треба боятися конкуренції, адже це ж сприятиме і їхньому росту”, – розповіла Кравець.

Юлія Різничок

 

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]