Андріана Шехлович

координаторка економічної експертної групи УГП 

Я не боюся складних завдань

Молода, професійна, вольова – така наша Андріана Шехлович. Вона не боїться складних завдань і знає відповіді на питання, яких інші політики воліють уникати. У 27 років Андріана очолила економічну експертну групу УГП. Ця смілива дівчина знає, як зробити громадський транспорт комфортним, як у Барселоні, школи й садочки у селах та містечках Галичини вдосталь забезпеченими, а власна справа давала можливість  українцям реалізуватися сповна.  

Одна маленька перемога змінила мій пріоритет

Я народилася у маленькому мальовничому селі Ямельня на Яворівщині, де надзвичайно красива природа, оскільки воно є неподалік заповідника “Розточчя”. Єдиним  і суттєвим недоліком села була повна відсутність інфраструктури – освітньої, транспортної, медичної. Там не було середньої школи, тож з десяти років щоранку я їздила до школи у сусіднє селище Івано-Франкове. Зараз мені важко уявити цю цілеспрямовану дівчинку, яка щоранку долає декілька кілометрів в будь-яку погоду, щоб сісти за парту і отримати знання. У школі завжди була старостою у класі, відмінницею, їздила на олімпіади. У старших класах цілеспрямовано готувалася до вступу у гуманітарний виш. Я хотіла бути істориком або перекладачем, але так сталося, що у 10 класі мій класний керівник запросив мене поїхати на олімпіаду з економіки. І ця олімпіада круто змінила моє життя. Тоді я зайняла 2 місце у районі і поїхала на наступний тур олімпіади до Львова. Там я теж зайняла ІІІ місце. Мій світ перевертається, я розумію, що економіка – це те, з чим я хочу пов’язати своє подальше життя. Готувалася з репетитором упродовж усього 11 класу. Інтенсивно вчилася і у 2008-ому я таки вступила на економічний факультет ЛНУ ім. Франка, але не просто на економіку, а на економічну кібернетику, найскладнішу спеціальність на економічну факультеті. Провчилася 5 років і здобула диплом з відзнакою.

Я не боялася складних завдань. Економічна кібернетика стала для мене серйозним викликом, але я з ним впоралася, що стало запорукою формування системності мого мислення та аналітичного складу розуму. 

Завжди працювала з професіоналами у своїй сфері

Більше того, після університету я спробувала себе у науковій сфері, вступила в аспірантуру і досліджувала економічну безпеку держави. І я це змогла – у 2017-ому захистила дисертацію. 

Серйозну наукову роботу продовжила, ставши старшим науковим співробітником Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові. Це була дуже відповідальна робота – ми з експертами готували стратегічні документи для Президента – щорічне послання Президента України до Верховної Ради, досліджували проблемні питання економічного і соціального розвитку регіонів і ще дуже багато дуже ключових речей.

Для мене, молодого фахівця, це було надзвичайно важливо на старті – попрацювати з авторитетними експертами, навчитися мислити глобально і стратегічно, адаптувати складні економічні речі у конкретні рішення і алгоритми дій для втілення. 

Втомилася від популізму і прийшла у Галицьку партію

У 2015 р. прийшла в УГП. Це був час, коли команда УГП балотувалася на місцевих виборах у міську раду Львова. Я взялася допомагати Галині Васильченко, з якою ми зналися з різних заходів для експертів-економістів і участі у профільних ГО. Ми з командою агітаторів обійшли всі будинки на окрузі Галі, говорили з людьми, вчилися розуміти їх потреби і очікування. Це був мій перший досвід безпосередніх контактів з виборцями. Ми зрозуміли, чого люди прагнуть. Так, у 2015-ому Галина не прийшла у міську раду, але ми змогли змобілізувати сили і тепер, у 2019-ому – Галина Васильченко стала народним депутатом Верховної Ради. Історія успіху почалася ще тоді, у 2015-ому, коли ми розуміли, що працюємо на перспективу. 

В УГП зібралися ті, хто задумувався про причини того, чому ми так живемо в Україні. Ми всі втомилися від популізму, але не всі мають сміливість шукати причини, чому так є і як це змінити. 

Я прийшла в економічну експертну групу УГП, яка критично відрізняється від інших політичних партій

Це дійсно партія нового типу – партія шукає способи для якісних змін. У партії функціонує 3 експертні групи: економічна, освітня і група системи влади, які розробляють пропозиції для органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Наша економічна група напрацювала ряд важливих тем, зокрема, реформування податкової системи, лібералізації ринку землі, підвищення енергоефективності у житлово-комунальній сфері та багато інших. 

Стати голосом змін можна зсередини

Цього літа ми мали незвичний, але дуже цінний досвід – ми з партійцями вели виборчу кампанію для наших друзів-мажоритарників, які йшли із партнером УГП та партії “Голос” на парламентські вибори. Ніколи не зможу забути цей досвід! Ми наче й звикли робити багато речей у режимі мультизадачності, часом за одну ніч, але цього разу все було неймовірно. Я була керівником штабу у Ярослава Рущишина. Цей досвід дав мені багато. Мені додалося віри у те, що треба йти і брати відповідальність на себе за зміни у країні. 

 

Я ніколи не робила такого, ніколи не організовувала штаб, людей абсолютно різних спеціальностей, яких знаю буквально декілька днів. У цілому ці люди мали жити разом півтора місяця, робити гори поточної роботи і оперативно реагувати на непрості виклики. Завжди треба було знайти рішення блискавично і ефективно. У Ярослава була дуже крута команда. Ще раз переконалася, що треба багато працювати і перемога обов’язково прийде. Наш досвід якраз і є про те, що так робляться зміни – зсередини, важкою працею.

Новий виклик – робота у парламенті

Після перемоги на виборах я прийняла важливе для себе рішення переїхати до Києва, щоб творити зміни на загальнонаціональному рівні. Тут з командою львівських депутатів-мажоритарників з УГП працюємо над новими законопроектами. Зараз ми можемо використати усі напрацювання, які 4 роки ми готували з експертами економічної групи УГП.

Ми уже встигли внести свої правки до важливих для бізнесу законопроектів про застосування новітніх програмних реєстраторів і формування механізму так званого “кешбеку”

Крім того, наразі розробляємо власний законопроект, який покликаний збільшити надходження до  бюджетів ОТГ, у контексті децентралізації це матиме суттєвий вплив на формування фінансово спроможних громад. Попереду ще дуже багато роботи, але ми з командою готові взяти на себе відповідальність і творити зміни у парламенті.

У пошуках балансу

У вільний час я читаю багато літератури для саморозвитку: як вдосконалити свій бізнес, основи тайм-менеджменту, як поєднати роботу і особисте життя, стати ефективнішим і мультизадачним у сучасному світі. Загалом у мене такі ж потреби і питання, що й в багатьох сучасників. 

Якщо у мене є вільний день-два, то залюбки ходжу у гори з друзями.  У нас не так часто випадає така нагода, адже всі дуже активно працюють і не завжди є час на такі мандрівки. Але цей час разом у горах ми дуже цінуємо. Наші Карпати – то щось неймовірне! Тут завжди заряджаєшся, наповнюєшся енергією надовго.

Думаю, всі мої головні перемоги ще попереду

Зараз мені пощастило працювати з достойними людьми над непопулярними, але дуже потрібними реформами для всіх українців. Розумію, що це вельми невдячна робота, але мене вона надихає.

 

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]