Тату, почитай!

«Якось, однієї з субот, під кінець літа у зеленому гарному парку старого королівського міста, що носить ім’я Лева, зібралися татусі і діти»… Так казково хочеться описати дуже теплу публічну акцію «Тату, почитай!», яка відбулася 27 серпня у львівському Парку культури.

Під час заходу батько або дідусь читав дитині вголос невеличкий уривок з казки, оповідання або вірша. Також діти могли бавитися, а батьки спілкуватися, адже погода того дня видалася чудовою.

У межах своєї соціальної кампанії «Геть від Москви!» організувала акцію Українська Галицька Партія, яка, традиційно вже, виступає одним із партнерів Форуму видавців у Львові. А він, нагадаємо, відбудеться вже ось-ось: з 15 по 18 вересня!

Розумний, впевнений та самодостатній українець – найбільша загроза наших ворогів, впевнені партійці. І тому починають із найголовнішого – культурного виховання майбутніх українців за допомогою української книги. А хто краще покаже добрий приклад дитині, ніж люблячий добрий батько?!

«Акція «Тату, почитай!» звертає увагу суспільства на роль батька у процесі виховання та прививання дитині любові до книги. Організовуючи захід, ми опиралися на досвід інших країн, які вже давно популяризують читання. Якщо ми хочемо жити у країні розумних, освічених і культурних людей, потрібно потурбуватися про те, щоб щоденне читання вголос стало пріоритетом насамперед у наших домівках, а тоді у дитсадках та школах», – каже одна з організаторів акції Уляна Федорович.

Акцію “Тату, почитай!” Галицька Партія проводить уже вдруге. Перший подібний захід відбувся у Львівській медіатеці на початку весни. Від літньої акції дітям та батькам залишилися не тільки нові цікаві враження і теплі спогади, а й гарні нові книжечки. Їх усім учасникам дарували організатори.

“Ідея активізувати родинні читання з’явилася п’ять років тому. Долучити до них якраз і планувалося такі категорії, які зазвичай малоактивні – батьків, підлітків і чоловіків. Ідею підкріпило дослідження німецького і польського “Інститутів книги”, які свідчать, що читання для дітей вголос корисне не лише для найніжнішого дитячого віку, а й вкрай необхідне для дітей до 14-15 років. Читання вголос, ніби грудне вигодовування, – процес інтимний, душевний і абсолютно природний. Не завжди знаходяться теми для розмови з дитиною, коли їй виповнюється 12-13… А через книгу ми підключаємо ще одну опцію – взаємопізнання і щирості. В Україні ця ініціатива є громадською, хоч наші найближчі сусіди для підтримки голосних читань створили цілі державні програми з чималим фінансуванням. У часі війни нам особливо актуальною є можливість ще більше вповажити чоловіків у суспільстві, наголосити на важливості присутності чоловіка в родині, для формування у дитини цілісної життєвої моделі. На сході нашої країни назва акції “Тату, почитай” часто трансформується в “Друже, почитай!”. І там наші військові читають книги дітям-сиротам. Зрештою, в наших реаліях родинні читання – найдешевший спосіб бути з дітьми “разом” зі змістом і радістю”, – каже автор ідеї акції Галицької Партії та її співорганізатор Тетяна Пилипець.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!