Тарас Чолій: “У Львові активно працює будівельна мафія”

Сміття, незаконні забудови, корупція та бездіяльність чиновників. На жаль, Львів виглядає вже не так привабливо, як декілька років тому. Винні у цьому мають конкретні прізвища і номери кабінетів. Проте мало-хто наважується про це говорити вголос. Тарас Чолій, керівник фракції Української Галицької Партії – молодий та енергійний політик, який переконаний, що місто потрібно терміново вивести з кризи.  

23Тарасе, на останній сесії ваша фракція звернулася до антикорупційного бюро України. В чому справа? Невже у Львові вже  нічого не можна вирішити?

Те, що твориться зараз в місті, ми не можемо назвати інакше, ніж будівельна вакханалія. І саме міська рада є причиною тої корупції  і того безладу, який діється. Ми вже неодноразово привертали увагу громадськості до кількох скандальних будівництв, ми писали листи, запити, судові позови.

Наприклад, стосовно Чайковського, 31. Цей будинок був зруйнований взимку минулого року. Ми робили акції, викликали чиновників. Рік провели у судах, зверталися у поліцію, там відкривали кримінальні провадження. У цей час міська рада зайняла злочинно-недбалу позицію. На її очах і на очах усього міста руйнувався будинок… А зараз там – вже три новозбудованих поверхи.

вапавпап

Інший випадок –  з віллою відомого композитора Ярославенка, Майже 10 років тому виконком під головуванням того ж мера видав дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку зі знесенням існуючої вілли, пам’ятки української історії культури. За 8 днів будинок зруйнували. Пізніше з’явилися протести громадськості. Міська рада скасувала своє рішення, подала до суду, який виніс рішення відбудувати пам’ятку. Місто виділило кошти на проект відбудови. А нещодавно виконком знову видав дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку без відбудови пам’ятки….

Інший випадок  – у парку “Знесіння”. Там сесія міської ради виділила земельну ділянку, яка їй тоді не належала, вона була у підпорядкуванні військових. Пізніше виконком видав погодження. Прийшли забудовники, зрізали дерева, почали агресивно будувати, люди повстали, стався конфлікт…

І є ще багато таких прецедентів. У майбутньому вони перетворять наше місто на жахливий мурашник. Багато цих об’єктів будують без належної інфраструктури, без достатньої кількості паркомісць, без закладання нових громадських просторів. Просто будуються “коробки”, де десятки тисяч метрів квадратних, але поруч нема ні шкіл, ні садочків, ні простору для життя. Забудовники заробляють гроші на будівельному ринку, а міська влада виступає у цьому всьому посередником, а часто і лобістом тієї будівельної мафії, яка останні 5 років активно працює у Львові.

imgonline-com-ua-Compressed-Pnvqg67s2Vj6rUET

А що з цим всім робити?

Проблема існує тому, що багато чиновників – не на своїх місцях. У нас досі немає головного архітектора, який би дбав про місто, який би дивився на його розвиток з погляду якісного містобудування, брав приклад з Європи. Бо там уже давно дійшли до розуміння, що не можна будувати таку кількість житла на такій обмеженій території. Місто має розвиватися у ширину, мають плануватися нові мікрорайони, нові квартали.

Якщо забудовник будує житло, то він сплачує певну кількість коштів у вигляді інвестиційних зобов’язань у міський бюджет. І за ці кошти мала б будуватися школи, садочки, інша інфраструктура. У нас усе відбувається з точністю до навпаки. Забудовників найчастіше звільняють від сплати внесків. У фонд, який створений спеціально для цього, кошти майже не надходять.

А ще – ніхто не думає про те, як місто буде виглядати через 5, 10, 25 років. Львів перетворюється в гетто, в якому усім нам буде дуже складно і некомфортно проживати в майбутньому. Місто має мати свої закони, свої правила. Не можна прийти сюди і робити усе, що завгодно. Для цього має бути міська влада, яка чує людей, спілкується з ними, радиться, як вони бачать розвиток міста і тоді це впроваджує. А зараз такого діалогу немає, є лише грошові інтереси.

Багато говорять про боротьбу Президента Порошенка з мером Садовим. В чому тут справа? За що борються?

Якщо у часи війни всередині країни відбувається така жорстка політична боротьба між партіями, то це однозначно недобре для держави в цілому. Я думаю, що мер має займатися господаркою міста. А якщо людина хоче займатися загальноукраїнською політикою, то вона має йти в парламент, в уряд і реалізовувати своє бачення на тому рівні.

Місту така боротьба дуже шкодить, бо заручниками є прості люди. У фіналі таких політичних розбірок їм не вивозять сміття, у таке місто не приходить інвестор, воно втрачає в іміджі і в розвитку. Тому я б тут розділяв: або політика, або господарка.

Тарасе, у Львові є багато людей, які теж мають власні ідеї та ініціативи. Чи реально їм потрапити в політику і як це можна зробити?

Українська політика – це дуже закрита сфера. Політичні партії – це, зазвичай, політичні клуби. У більшості випадків при владі є люди, які керують цією державою ще з початку 90-х років. І їм байдуже на назву партії, вони перебігають з однієї в іншу залежно від рейтингів.  

Nfhfc

Але є багато нових партій, які починають діяти інакше, ставлять собі інші пріоритети.  Те, що робимо ми в Галицькій Партії – ми прагнемо зламати цю систему. Зрозуміло, що чотирьом депутатам у міській раді це не під силу, принаймні у Львові. Тому ми закликаємо усіх людей, яким небайдуже наше місто, доєднуватися до нас.

Багато активних молодих людей можуть спробувати себе реалізувати в політиці, піти в депутати, спробувати вплинути на те, щоб ця система була змінена. Можна багато писати у “Фейсбуці”, але набагато складніше піти у владу, взяти на себе частину відповідальності і спробувати щось змінювати там, де ти є.

Розмовляла Наталія Оверчук

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку