Тарас Чолій: “Це немислимо в цивілізованій Європі – воювати з мертвими”

Про нинішні польсько-українські стосунки Голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій розповів у студії радіо “Львівська хвиля”. Нотатки цієї розмови публікуємо на нашому сайті.

“Україна і Польща – сусіди.  Могли б співпрацювати та взаємно допомагати один одному у різних галузях. А виглядає, що поляки вирішили зробити нас винуватцями, практично, у всіх геноцидах Другої світової війни. Спочатку вони  “повісили” на нас злочини на Волині. Сказали, що це українці – саме українці, хоча тоді не було української держави, тоді був Третій Рейх, і німці, фактично, мали б нести відповідальність за ці злочини, якщо на те пішло. Раніше там почалися нищення українських цвинтарів, пам’ятників на могилах повстанців і просто цивільних поховань. Це просто немислимо в цивілізованій Європі – нищити поховання, воювати з мертвими. На території України є багато польських поховань, зокрема військових. І ми за 25 років незалежності не чули, щоб якесь польське поховання було сплюндроване. Якщо ми думаємо, що це якісь маргінали чи “рука Москви”, то так, можливо, це частково “рука Москви”, але в такій розвиненій потужній державі як Польща, неможливо, щоби щось відбувалося без відома польських правоохоронних органів чи спецслужб. Очевидно, що це є якась спровокована, довготривала кампанія проти України.

parolv

Польські еліти не мислять категоріями 5 чи 10 років. Вони дивляться на 50-100 років вперед. Зрозуміло, що в Польщі є як внутрішня, так і зовнішня політика. А також є та політика, яку вони демонструють у стінах Європарламенту і владних структур Євросоюзу. На мою думку, образ Польщі як захисниці України – це дуже прагматична поведінка Польщі. Тому що поляки відчувають загрозу від тих сотень тисяч, а в майбутньому, можливо, і мільйона українців, які будуть жити в Польщі, які туди виїхали на роботу.

Полякам залежить на тому, щоби цей мільйон українців, (чи скільки їх там буде), максимально швидко асимілювати. Тому що в них також є велика нестача робочої сили, багато поляків виїхали до Великобританії, до Швейцарії. І з точки зору Польщі, це абсолютно правильна політика. Але, на жаль, поляки нічого не навчилися за останні 100 років. Вони діють тими самими методами, якими діяли 1918-го, 1921-го і загалом у міжвоєнний період. Ми не бачимо, щоб у Польщі активно розвивалися українські громадські організації, щоб поляки визнали свою вину за акцію ”Вісла”, за переселення сотень тисяч українців і розпорошення їх по всій території Польщі.

8

Наша акція під консульством Республіки Польща у Львові покликана була продемонструвати, що ми уважно спостерігаємо за тим, що відбувається в Польщі. І  ми не будемо мовчати про негативні речі, які вони там роблять. Ми вважаємо, що неприпустимо в стосунках між державами і в стосунках між нашими народами розпалювати нову міжнаціональну ворожнечу. Тому ми висловили їм свою позицію.

У Польщі є багато розумних людей. І більшість польського суспільства, я думаю, є проти такої нинішньої політики. Але поляків  штучно накручують пропагандою на несприйняття всього українського, на створення такого образу українців-вбивць, як це колись робили в Радянському Союзі”.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку

+

Підпишися

і отримуй новини Української Галицької Партії на свою е-пошту