Тарас Чолій: “Львівські чиновники самоусунулися, кажуть, що Київ поганий, а Відень гарний”

Сьогодні у Львові під час Дискусійної платформи “Твого міста” говорили про збереження культурної спадщини Львова. Головним чином йшлося про архітектурне обличчя міста.

У розмові взяли участь головний архітектор міста Юліан Чаплінський та керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, представники архітектурної спільноти Львова тощо.

Позицію Української Галицької Партії на цій дискусії представляв голова фракції #УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій:

f8_9f212

“У нас є дуже багато проблем, які ми переносимо з місцевого рівня на державний. Тобто, на Київ. Ми часто чуємо, що у всьому винне негармонійне законодавство, яке є старе або шкідливе для міста Львова. У мене є питання до виконавчої влади міста, до Секретаріату ради і Управління охорони історичного середовища, Управління  архітектури, які мали б це робити. То скільки за ці останні 10 років, відколи ця влада у місті, було напрацьовано законопроектів або запропоновано поправок до чинних законів і передано до Києва? Наскільки використовувався добрий лобізм за посередництвом депутатів ВРУ-вихідців з нашого регіону щодо внесення поправок до тих докуметів, які, як кажуть, гальмують або шкодять Львову?

Чи вступав Львів із пропозицією змінити ці погані закони?
Чи ми чули таку офіційну позицію?

Мене цікавлять нові об’єкти, які постають у межах історичного ареалу Львова. Чи відповідають вони тій гармонійності, яку ми бачили на презентаціях головного львівського архітектора про віденські новобудови. Наприклад, якщо взяти об’єкт, який наразі зводять на вул. Чайковського, 31. Наскільки він пасуватиме до нашого міста? Або новобудови на вулицях Підмурній, Вірменській та Краківській, Куліша, Личаківській, на площі Галицькій… Зрозуміло, що нинішня школа архітектури Відня не до порівняння з тією, яку маємо у Львові. І ставити за приклад Відень Львову – це добре. Але треба також розуміти, що нам ще потрібно багато часу, щоб дійти до того рівня. А поки ми будемо йти до того рівня, то, на жаль, по дорозі набудуємо стільки всього, що нам потім буде соромно за наше місто.

“Бо в нас якась така позиція в Ратуші: “Ми самоусунулися. Київ поганий, а Відень гарний”. Але конструктивної позиції не видно”

П. Чаплінський каже, що у Відні працюють над тим, щоб ущільнювати місто, бо щороку там збільшується кількість мешканців на кілька десятків тисяч осіб. Я категорично проти ущільнення Львова. На відміну від Відня, у Львові не створили жодного нового кварталу. Багато говорилося про створення нового кварталу в районі проспекту Вернадського, стадіону тощо. Але якоїсь співучасті міста і реальних кроків, щоб виносити адміністративні структури за центр, нема. У нас є такий Фонд, куди мають надходити інвестиційні внески від забудовників. Але місто не будує нових садочків, не бере участі, спільно з бізнесом, в соціальній розбудові нових кварталів. Хоча об’єм цих внесків дозволяє бодай раз у рік будувати садочок чи іншу потрібну львів’янам установу. Місто дуже потребує місцевих правил забудови, щоб регулювати її на місцевому рівні. Але й без того, власники тих об’єктів, які збудовані з порушеннями, потім потребують багато співпраці з ЛМР. Тобто міська влада також може не йти назустріч забудовникам, які руйнують місто, впливати на це. Бо в нас якась така позиція в Ратуші: “Ми самоусунулися. Київ поганий, а Відень гарний”. Але конструктивної позиції не видно”

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!