Тарас Чолій: “Громада має контролювати ліси на своїй території”

Тарас Чолій, голова Львівської обласної організації Української Галицької Партії:

«Те, що санітарні рубки лісу є узаконеним нищенням природи та методом для збагачення окремих чиновників, знають усі. Адже лісова мафія така ж, як і бурштинова: тут задіяні усі ланцюги чиновників – від місцевих до міністрів у Києві. Ми переглянули мапи вирубок з 2006 по 2016 рік. На гектарах зрубаних лісів досі нічого не виросло. Вирубати – вирубали, швидкі гроші чиновники отримали, однак рекультивацією лісу ніхто не займається.

Саме тому

  • УГП підтримує ініціативу заборони санітарних рубок та експорту лісу-кругляку.
  • Замість того, щоб вивозити за кордон сировину, ми маємо стимулювати деревообробну галузь в Україні і самим виготовляти готову продукцію. Чи нам не потрібні податки та робочі місця?
  • Після введення мораторію потрібно провести аудит ситуації з лісами, яка склалася в державі: щоб зрозуміти, скільки лісу є, скільки вирубано, скільки засаджено, а скільки не засаджено. Щоб ми бачили, що змінилося за час незалежності, якими ресурсами володіють місцеві громади. Цей аудит мав би бути загальним і публічними.
  • Після цього потрібно внести зміни до законодавства: не тільки щодо заборони вирубок, а й щодо обов’язкових заліснень.20160517_192927-min
  • Сьогодні Національні парки в Україні, на мій погляд, надто малі. У нас є набагато більше цінних лісів, тому потрібен якісний новий закон про Національні парки України. Такий статус потрібно надати максимальній кількості територій. До прикладу, Горганам, які з ініціативи Митрополита Шептицького свого часу засаджували кедром. Варто заліснювати території стійкими породами лісів, аби в Карпатах відродити праліси, котрі сьогодні тотально нищаться.
  • Потрібно повністю реформувати Державне агентство лісових ресурсів України. За результатами аудиту притягнути до відповідальності всіх відповідальних за нищення лісів. Від керівників лісгоспів – до прем’єр -міністра. Адже мова йде про нанесені державі збитки у розмірі мільярдів доларів.
  • Громада має знати і контролювати, які ліси є на її території. Всі рубки чи інші дії щодо лісів лісгоспи повинні узгоджувати з місцевою владою.

На наш погляд, такі кроки у довгостроковій перспективі зможуть зберегти лісову галузь країни».

Нагадаємо, днями активісти та депутати Галицької партії у Ходорові затримали 53 вагони, навантажені деревинною сировиною, яку мали відправити на експорт.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

[recaptcha]