Судимося за український паспорт!

Нашому партійцеві Віталію Біловусу, який зажадав від районного відділу ДМС України паспорта тільки українською мовою, без жодних пояснень і відмов просто видали новий паспорт… з мовою окупанта. Вчора Віталій подав до суду: вимагаємо паспорт, в якому уся інформація внесена виключно державною мовою.

У межах соціальної кампанії «Геть від Москви!» Галицька партія закликала українців не миритися з тим, що вже 25 років основний документ громадянина України заповнений двома мовами: державною та мовою агресора й окупанта – російською. У співпраці з громадським активістом Святославом Літинським, який першим в Україні отримав повністю україномовний паспорт, партійці склали детальну інструкцію та зголосилися допомогти юридичною підтримкою кожному, хто виявить бажання змінити основний документ.

Партійці склали детальну інструкцію та зголосилися допомогти юридичною підтримкою кожному, хто виявить бажання змінити основний документ

Ми вважаємо, що громадська акція заміни паспортів та численні судові справи зможуть стати добрими прецедентами для реакції з боку влади, зокрема впровадження законодавчих ініціатив і, головне, для того, щоб абсолютно підважити стару систему – щоб усі паспорти в Україні позбулися російськомовного дублювання. Наразі по заміну паспорта в межах нашої ініціативи вже звернулися більше 30 українців”, – каже координатор ініціативи “Геть від Москви!”, перший заступник Голови Політради УГП Андрій Кавчук.

Першим із них був юрист Галицької Партії Віталій Біловус, тож і новий старий паспорт першим отримав саме він.

13332873_1222283601145770_4603822420499413461_n«Я зробив усе, як радив Святослав Літинський. У ДМС на моє прохання заповнити документ суто українською мовою мені пообіцяли, що матиму відмову, але через місяць видали паспорт знову з російськомовними записами на другій сторінці. Керівник відділення пояснив, що вони чекають прийняття якогось законопроекту, який у Верховній Раді готують до другого читання. Через це, начебто, в ДМС не видають ні ІD-карток, ні україномовних паспортів. Але це незаконно, бо вже тепер є нормативно-правові акти, зокрема постанова КабМіну, які не тільки дозволяють, але й зобов’язують видавати паспорти без російської мови. Водночас, мій співрозмовник підтвердив, що в районному відділенні ДМС мають все обладнання і можливості видавати паспорти у формі ІD-карток. Проте цього не роблять і чекають лише прийняття цього документа», – розповідає Віталій Біловус.

“В районному відділенні ДМС мають все обладнання і можливості видавати паспорти
у формі ІD-карток”

Віталій – сам юрист. Тож він відразу з’ясував, що чекають чиновники прийняття законопроекту № 3224 від 05.10.2015р.

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, спрямований на лібералізацію візового режиму ЄС для України.

А саме: в проекті уточнюють перелік документів, які посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначають правовий статус окремих категорій осіб. Тобто йдеться про усунення правових прогалин в діючому правовому регулюванні та приведення Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність із діючим законодавством та реаліями сьогодення.

“Я міг відмовитися від отримання цього “нового старого паспорта” в ДМС, але я долучив його до заяви в суд, яку вже подав учора. Прошу зобов’язати районний відділ ДМС видати мені паспорт українською мовою без мови окупанта”, – каже Віталій.

Ми стежимо за перебігом ініціативи і будемо повідомляти Вас про подальший стан справ у судах.

Головне фото – shop-ok.com.ua

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]