Старого будинку вже нема. Новий будують попри заборони

Попри дві заборони на продовження будівельних робіт  – від ДАБІ та міської Інспекції ДАБК,  а також скасування Декларації на початок будівельних робіт,  будівництво за адресою вул. П. Чайковського, 31 у Львові не припиняється ні вдень, ні вночі.

Сьогодні громадські активісти та представники і депутати Української Галицької Партії прийшли до будівельного майданчика за адресою вул. П. Чайковського, 31 у Львові, запросивши туди також і чиновників Львівської міської ради.

Зокрема, участь у брифінгу взяли член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР, голова фракції Української Галицької Партії у міській раді, Тарас Чолій, юрист Української Галицької партії, помічник депутата Віталій Біловус, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, голова громадської ради при обласній ДАБІ Роман Салабай та начальник юридичного відділу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові Святослав Кіндратів.

imgonline-com-ua-Compressed-Pnvqg67s2Vj6rUET

«3 березня мине рік, як ДАБІ, за нашими наполяганнями, видала припис про зупинку будівельних робіт. Впродовж року ми зверталися і в Прокуратуру, і в поліцію (але там кілька кримінальних проваджень «успішно» закрили), ми мали довгі судові суперечки… У жовтні і міська Інспекція ДАБК видала приписи про припинення будівельних робіт. Я впевнений, що всі ці приписи не були ані направлені забудовнику, ані скеровані у відповідні контролюючі, правоохоронні органи. Так само і міська рада, визнавши, що частина документів у забудовника підроблені, не зробила жодного кроку, щоб зупинити руйнування старих будівель. Ці люди, які тут будують навіть не мають всіх належних документів на землю, на якій ведеться будівництво. Тобто вони діють в абсолютно поза правовому полі. У цих будинках працював Іван Франко, це частинка історії нашого міста, яка зникла внаслідок бездіяльності органів місцевого самоврядування і державної влади», – каже член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, голова фракції Української Галицької Партії у ЛМР Тарас Чолій.

«Історико-містобудівне обґрунтування, на скільки я розумію, було погоджене у Міністерстві культури. Процедура така, що це обґрунтування погоджується спочатку в УОІС у Львові, а після того – в Міністерстві. Але забудовники, розуміючи, що у місті вони цього не погодять, звертаються напряму до Києва. У цьому випадку так і сталося. У матеріалах, які є для цього будівництва, я виявила такий лист, який був сфабрикований абсолютно. За таким номером у нас видавався лист, але на інший об’єкт. Я заявила про це. Але це не вперше такі підроблені листи з’являються. На жаль, завжди після того проводять довге розслідування, а потім мені повідомляють: «Так. Ваш підпис підроблений». Це марна трата часу. Я і так це знаю. На забудовників це не впливає. Наше управління не може зупиняти забудови. Такими повноваженнями наділений або центральний орган культурної спадщини, або Інспекція ДАБК. Ну, центральний орган культурної спадщини, видавши історико-містобудівне обґрунутування, не буде зупиняти будівництво або видавати припис про його зупинення», – переконана Лілія Онищенко.

imgonline-com-ua-Compressed-Y3qMBP6ESr4X4Q

На знак скорботи за старим, майже 150-літнім будинком депутати та активісти принесли похоронного вінка, на чорних стрічках якого були надписи: «від Прокуратури», «Львівської міської ради» та «від ДАБІ». Його встановили на паркані буд майданчика, запаливши також лампадку.

Варто зауважити, що під час брифінгу до журналістів та активістів вийшов на кілька хвилин один із робітників, які ведуть будівництво. Чоловік вперто заперечував, що на об’єкті ведуться роботи, але в той самий час будівельники, не криючись, зводили стіни на третьому поверсі новобуду.

У боротьбі проти сваволі забудовника, який начебто будує офісний центр, а насправді через різних ріелторів пропонує на продаж квартири у ще не завершеному будинку за адресою Чайковського, 31, представники Української Галицької Партії за рік використали всі максимально можливі і законні методи.

Хронологія боротьби Української Галицької Партії проти скандальної забудови на Чайковського виглядає так:

 1. 02. 2016 – представники Української Галицької партії подали заяву в поліцію  щодо незаконного будівництва та перешкоджання депутатській діяльності.
 2. 02.2016 – представники політсили подали ще одну заяву  в поліцію  щодо незаконного будівництва та перешкоджання депутатській діяльності.
 3. 02.2016 – ми подали клопотання слідчому з проханням вжити заходів забезпечення кримінального провадження та зупинити будівельні роботи.
 4. 02.2016 – депутатське звернення керівнику Львівської місцевої прокуратури  №1.
 5. 02.2016 – депутатське звернення Голові Львівської обласної державної адміністрації Олегові Синютці.
 6. 02.2016 – депутатське звернення Заступнику міського голови   м. Львова з економічних питань та  містобудування  Дацківу Р.М., в.о. департаменту містобудування Львівської міської ради Коровайнику С.С., начальнику управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради Чаплінському Ю.М.
 7. 02.2016 – Галицька партія організовала брифінг на Чайковського, 31 на тему незаконного будівництва, на який запросила керівників управління історичного середовища та управління архітектури Львівської міської ради.
 8. 02.2016 – представники політсили подали позов про скасування Декларації про початок будівельних робіт до Львівського окружного адміністративного суду.
 9. 02.2016 – подали до суду клопотання про забезпечення адміністративного позову та зупинення будівельних робіт.
 10. 02.2016 – на сесії Львівської міської ради оголосили депутатський запит щодо притягнення посадових осіб Львівської міської ради до відповідальності за неправомірні дії щодо будівництва на Чайковського, 31 у м. Львові.
 11. 02.2016 Прес-служба ЛМР повідомила, що міська рада оскаржить будівництво на вул. Чайковського,31 через виявлення підроблених документів. Також про підроблення свого підпису у документах забудовника заявила начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
 12. 02.2016 – представники політ сили подали третю заяву про вчинення кримінального правопорушення.
 13. 02. 2016 – нарешті відкрито кримінальне провадження.
 14. 03.2016 – подали ще одне клопотання слідчому Ткачу з проханням вжити заходів щодо забезпечення кримінального провадження та зупинити будівельні роботи на вул.. Чайковського, 31.
 15. 03.2016 ДАБІ видає приписи про зупинку будівельних робіт та про усунення порушень.
 16. 03.2016 – суд відмовив у забезпеченні позову та зупиненні будівельних робіт.
 17. 03.2016 – подання клопотання до суду про залучення в якості третіх осіб Львівську міську раду та Міністерства культури України.
 18. 04.2016 – розглянули питання забудови на Комісії щодо незаконних забудов у Львівській міській раді.
 19. 10.2016 Інспекція ДАБК у м. Львові скасувала Декларацію про початок виконання будівельних робіт за адресою вул. Чайковського,31.
 20. За результатами перевірки, Інспекція ДАБК у м. Львові встановила, що забудовник не має належно оформленого права власності чи права на користування землею.
 21. Незважаючи на звернення практично до всіх органів окрім СБУ, сьогодні будівництво на вул.. Чайковського, 31 і далі триває. Наразі будують уже третій поверх.
підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку