Станція “Клепарів”: активісти УГП проти чорних лісорубів

Активісти Української Галицької Партії зробили ще один невеличкий, але рішучий крок у боротьбі з “чорними” лісорубами. 24 травня на залізничній станції «Клепарів» у ‎Львові вони нарахували близько 200 вагонів із сосною, а також грабом, березою, буком… Навіть без ретельних обстежень зауважили: на частині кругляку відсутні чіпи, якими повинна маркуватися деревина. Зважаючи на нещодвню ситуацію із деревиною у Ходорові,  активісти викликали поліцію та відразу заявили про необхідність детальної перевірки вантажу.

ввагони-смерека

За словами Антона Петрівського, який належить до числа тих партійців, котрі ініціювали перевірку ешелону, на вагонах є надписи «в Румунію», «в Польщу». За окремими документами, які партійцям УГП показали працівники залізниці, деревина перевозиться з Тернопільщини, Житомирщини, Київщини, деяка з Білорусі, а найбільше ― із Волині. Небайдужі львів’яни нарахували близько 5-6 потягів по 30 вагонів у кожному, завантажених деревиною різних порід.

грабЗалучивши добровольчий рух ОУН, депутата Львівської міськради Тараса Чолія та незалежних екологів, активістам вдалося у перший же вечір досягнути розголосу у ЗМІ, що дало змогу не допустити вивезення деревини за межі України без ретельної перевірки.

У середу, 25 травня, працівники Шевченківського відділу поліції спільно з працівниками СБУ у Львівській області, а також працівниками львівської митниці отримали дозвіл на огляд ешелонів з лісом.
«Працівники поліції зараз працюють з керівництвом “Львівської залізниці”, начальником станції, з’ясовують, що це за вантаж, хто його формує, хто власник, хто відправник. Як мені повідомили, на Клепарові ці вагони на відстійнику. Там їх формують в один потяг і будуть відправляти уже далі, але наразі вони нікуди не їдуть», – цитує 25 травня в.о. начальника Нацполіції Дмитра Загарію журналістка zaxid.net. За результатами перевірки було розпочато досудове розслідування.

13230320_1015362331887772_8154854362212992940_n

У межах досудового розслідування, яке проводиться у кримінальному провадженні, відкритому за ч.1 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток штампів) КК України, активісти Галицької Партії, разом із правоохоронцями, оглянули близько 100 вагонів.

«Сумніви підтвердились… Ми разом зі слідчими, митниками, представниками ‪‎СБУ та незалежним експертом добряче полазили по вагонах, змокли на нитку, але отримали результат. У 20-ти вагонах – часткова і повна відсутність чіпів, підробка сортності, маскування ділової деревини під дрова (вартість дрів у 200 разів нижча за деревину – ред.). Усе на експорт – Румунія (замовник «Пролісок» і «Швайнгофер»), Польща… Переважно хвоя, бо різати поки можна (мораторій з наступного року) Повний комплект! По факту відкрито кримінальне провадження. А головне – цілий ешелон невдовзі буде перевірятись від сучка до гілочки. Тримаємо на контролі», – написав на своїй сторінці у соцмережах активіст, депутат від Галицької партії у Жидачівській районній раді Тарас Матвіїв.

Як зазначає юрист партії Віталій Біловус, 26 травня стало відомо, що затримані ешелони з лісом відправлять у Чернівецьку область. Та якщо раніше партійцям обіцяли, що до подальших оглядів їх також залучатимуть, то вчора, 26 травня, таку можливість виключили.

“Ми будемо пильно стежити за перебігом розслідування. Наразі чекаємо на результати перевірки, яку проведуть уже митники в Чернівецькій області”, – пояснює Віталій.

Нагадаємо, що активісти Жидачівського осередку Галицької партії, разом з екологами, намагаються відстежувати ситуацію з вирубками лісів у своєму регіоні вже кілька місяців.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!