Спершу українською!

У львівських магазинах та ресторанах першочергово обслуговуватимуть українською. І лише на вимогу клієнта переходитимуть на інші мови. Це передбачає ухвала, яку сьогодні одноголосно підтримали депутати Львівської міської ради. Документ розробила та запропонувала містові Українська Галицька Партія спільно з громадськими активістами в межах ініціативи “Геть від Москви”.

Потреба у такій ухвалі виникла через різке збільшення російської мови у львівських громадських закладах.

“За останні два місяці у Львові було принаймні три кричущі порушення прав українськомовних громадян. Найпоказовіше – це клуб «Спортлайф» відмовився надавати оплачені наперед послуги дитині українською мовою. На жаль, Верховна Рада ще не прийняла закону про державну мову, тому на локальному рівні ми маємо якимось чином регулювати мовні права українців”, – наголосив перед голосуванням за цю ухвалу Святослав Літинський.

 

“За” рішення про українську мову у публічному просторі міста проголосували 60 міських обранців. Вперше проект ухвали у ЛМР зареєстрував депутат від Української Галицької Партії Мирослав Данилків ще в липні 2017 року. Проте його вперто не включали в порядок денний сесій ЛМР. Лише за третім разом проект рішення, нарешті, подали на розгляд та прийняли під час пленарного засідання сесії ЛМР.

“Дивно, що на 27 році незалежності ми далі боремося за те, щоб українська мова зайняла відповідне місце, яке вона має займати. А також дивує, що у Львові так довго цю ухвалу не вносили до порядку денного. Ми не вигадуємо нічого нового, просто деталізуємо законодавство, яке існує в Україні: Конституцію, закон про мови, Закон про захист прав споживача. Вона пройшла аналіз фахівців «Регуляторного Хабу» УКУ. В Україні досі не прийняли адекватного закону, який би врегулював статус державної мови. Досі чинним є так званий закон Ківалова-Колєсніченка, який прийняли 2012 року. Його досі розглядає Конституційний суд та не скасувала Верховна Рада. А ми навіть тут, у Львові, стикаємося з утисками наших прав і маємо знати, як діяти, якщо вони порушуються”, – каже депутат Української Галицької Партії у Львівській міській раді Мирослав Данилків.

За недотримання вимог, викладених в ухвалі, передбачений штраф від 17 до 170 грн (при повторному порушенні максимальна сума штрафу становитиме 459 грн).

Контроль за дотриманням вимог документа здійснюватиме ЛКП “Муніципальна варта” у співпраці з поліцією. Скаржитися щодо порушення мовних прав у Львові тепер можна за номером: Гарячої лінії міста – 15-80 (зі стаціонарного) та +38 (032) 297-59-11 (з мобільного телефону), “Муніципальної варти” – 38 (032) 259-00-15 та номером поліції 102.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]