Сміттєвий колапс у Львові: чому так?

Сьогодні у Львові відбулася позачергова сесія міської ради, на якій 38 депутатів різних фракцій проголосували за створення 5-и тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття в кожному районі Львова. А також виділили для цього ще 97 мільйонів гривень. 

Фракція Української Галицької Партії утрималася від голосування за такий проект ухвали.

????????????????????????????????????

“Маємо чітке пояснення такого кроку:

1. Міська влада нікого не чує!

Рішення щодо нинішньої ухвали сесії було прийнято без участі громади і депутатів нашої фракції. Там не враховано жодних зауважень депутатів, як представників громади Львова. При підготовці та прийнятті цієї ухвали були порушені всі правила та процедури.

2. А де стратегія?

Нинішнє рішення і прийнята ухвала є частиною стратегії, яку ми не розуміємо. Нинішнє рішення ніяк не було попередньо обговорене, не продискутоване, не обґрунтовано варіанти виходу з ситуації.

3. Часу було достатньо!

Вісім місяців від катастрофи у Грибовичах – це достатньо часу, щоб вийти, принаймні, на оптимальний шлях, яким ми маємо рухатися. Ми б могли за цей час запросити фахівців з Німеччини, Польщі, Швейцарії, щоб вони представили своє бачення щодо глибинної біохімічної переробки, сміттєспалення, а також щодо можливого часу побудови заводу, коштів, необхідних для цього…

4. Хто автор?

Також питання до самого проекту ухвали. Хто є автором цього документа? Хто його мав би представляти? Хто мав би надати нам візуальні матеріали, розрахунки… Адже виділити ділянку можна, але комунікації, заїзди, безпека для людей, віддаленість від житлової забудови, протипожежні заходи – все це має бути. Як можна виносити на голосування такий документ, який не є жодним чином опрацьований?

Хто є автором цього документа? Хто його мав би представляти? Хто мав би надати нам візуальні матеріали, розрахунки…?

5. Все хочуть скинути на одне підприємство

Маємо сумніви щодо виконавців, які мають “освоїти” ці 97 мільйонів гривень, виділення яких передбачає ця ухвала. Перший заступник міського голови на “лікарняному” і не відомо, коли повернеться. Всі ресурси та повноваження щодо вирішення проблеми зі сміттям передають ЛКП “Львівспецкомунтранс”, але така масштабна проблема не може бути у віданні одного ЛКП, яке рік тому майже не провадило жодної господарської діяльності. А тепер виходить, що саме це ЛКП зможе самостійно підписувати угоди від імені міста і вести автономну, фактично, діяльність в умовах, коли ніхто не знає комплексної стратегії вирішення проблеми зі сміттям у Львові.

6. Замість прибутків – кредити?

Якщо у всьому світі сміття – це гроші, чому у Львові міська влада це питання жодним чином не розглядає? Натомість, мова йде про кредити і про те, що, як сьогодні сказав міський голова, місто збудує перший в Україні завод із глибинної біопереробки сміття. Хто чув про такі плани? Хто буде оператором цього будівництва? Що має на увазі міський голова, кажучи про глибинну біомеханічну переробку сміття? Якщо це не бізнес, якщо це не приноситиме прибутків, тоді хто платитиме за процес переробки цього сміття?

7. Інформацію потрібно “виловлювати”

Ми всі чуємо від міського голови Львова окремі цікаві речі, які доводиться з нього майже силою витягувати. Але підозрюємо, що у нього є якийсь таємний план. Але очевидно, що той план не стосується нас: ні громади, ні депутатів. Ми не залучені до нього жодним чином. Може, цей план доволі ситуативний, але міський голова насправді щось приховує, подаючи нам лише окремі пазли, перед тим дуже нагнітаючи ситуацію.

Ми всі чуємо від міського голови Львова окремі цікаві речі, які доводиться з нього майже силою витягувати. Але підозрюємо, що у нього є якийсь таємний план.

8. Треба працювати з львів’янами

Треба розуміти, що, не розуміючи загальної ситуації і не бачачи стратегії вирішення проблеми, жоден львів’янин до кінця не зрозуміє, навіщо йому сортувати сміття. Людей важко переконати сортувати, якщо вони не довіряють владі, а вважають всіх злодіями. Жодної загальноміської інформаційної кампанії у Львові, у школах, у садочках та серед мешканців немає.

Тобто, за півроку на всіх зустрічах нам замилювали очі, але ми досі не розуміємо, куди рухається місто у політиці поводження з побутовими відходами. У Львові з господарки зробили політику”, – каже голова фракції Української Галицької Партії у Львівській міській раді Тарас Чолій.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку