Сміття розбрату

Думки ескпертів про сміттєпереробний у Львові надалі різні

А ви знали, гора з відходами у Грибовичах просіла на 25 метрів? Правда, це заслуга не людей, а часу. За чотири роки комунальники більш-менш навели порядок із фільтратами. Тішить, що тепер працівники полігону на екранах моніторів стежать, де є ймовірність загоряння. Тобто, щоб не гасити пожежу, на полігоні вже працюють на випередження. Це з гарних новин, які почули депутат ЛМР від Української Галицької Партії Мирослав Данилків разом із київським експертом Іван Ландар, котрі відвідали сміттєзвалище напередодні.

Але є і погані новини, каже запрошений нашими депутатами експерт Іван Ландар: “Загалом проблема з побутовими відходами у місті не вирішується. До цього питання місцева влада не підійшла комплексно, тож вирішує ті проблеми, які виникають сьогодні, не думаючи про завтра. Через відсутність стратегії, тобто покрокової інструкції, місто витрачає набагато більше коштів на одні і ті ж речі, аніж коли б був чіткий план, якого б дотримувалися”.

Те, що сьогодні пропонується у Львові – ручне сортування, компост, який буде виготовлятися і захоронення на полігоні – до 30%. Це не найкращий варіант при сучасних технологіях”, – резюмує фахівець.

Наш депутат повіз експерта на територію майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові. Гість каже, що проект заводу, який пропонує французька компанія, не найгірший, але не ідеальний. Чоловіка насторожує, що ніхто – ані депутати, ані громадськість – досі не бачили детального проекту, екологічних висновків, лише – інтерпретацію від міської влади. “Варіантів, як переробляти муніципальні відходи у світі, є понад дві тисячі. Кожен можна застосовувати, але з них потрібно вибирати найоптимальніший: під конкретне місто, під менталітет, врешті решт: навчені люди сортувати відходи чи ні. Яка технологія підійде Львову найкраще – французька, німецька, японська чи американська – мали б визначити шляхом порівняння. Те, що сьогодні пропонується у Львові – ручне сортування, компост, який буде виготовлятися і захоронення на полігоні – до 30%. Це не найкращий варіант при сучасних технологіях”, – резюмує фахівець.

Незалежного експерта до Львова запросив наш депутат Мирослав Данилків, котрий водночас є членом інженерної комісії ЛМР. Депутат каже: хотів почути альтернативну думку – як у місті вирішити питання відходів. “Львову потрібно вирішити проблему з минулими, теперішніми і майбутніми відходами. Зараз ми підходимо до ТПВ як до сміття, яке постійно потребує дотацій з бюджету. Маємо змінити бачення і розглядати відходи як ресурс, який коштує гроші і на ньому можна навіть заробляти. І вже з цією думкою вибирати тип заводу, який потрібен Львову”, – говорить Мирослав Данилків.

Що краще робити зі сміттям: сортувати і захоронювати, переробляти чи спалювати?

Після виїздів на місця, експерт мав зустріч із громадськими організаціями в офісі Української Галицької Партії. Жваво дискутували, що краще робити зі сміттям: сортувати і захоронювати, переробляти чи спалювати?

“Ми як партія маємо стратегічно планувати і пропонувати господарські рішення, щоб вирішити проблему раз і назавжди. А не перекладати проблему на плечі наших дітей” ,- коментує голова МО Української Галицької Партії Галина Васильченко.

Під кінець дня, після обговорення у колі УГП, наші депутати Мирослав Данилків та Юля Гвоздович разом із київським гостем поспілкувались із директором департаменту ТПВ і профільним заступником мера. “Зміни в пропонований від влади проект – можливі. Але після серйозного обгрунтування. Тож ми, фракція УГП, уже плануємо відвідати заводи комплексної переробки і продовжувати шукати оптимальне рішення для Львова”, – каже Юля Гвоздович.

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]