Сміття – не політика, а господарка

В Українській Галицькій Партії переконані, що проблема сміття – це не політика, а міська господарка.

Партійці вважають, що вирішувати цю проблему у Львові треба, застосовуючи короткотермінові та довготермінові рішення. Вже і негайно потрібно:

  • Сміття з міста потрібно вивозити. Мобілізувати всі можливості, заручитися підтримкою та допомогою всіх посадових осіб.
  • Якщо таки необхідно забезпечити станції пресування та перевантаження відходів, це потрібно зробити згідно з усіма санітарними правилами та подбати про захист довкілля. Журналісти та мешканці повинні отримувати всю інформацію та бути певними, що їхнє здоров’я буде в безпеці.
  • Контейнери для скла, пластику,паперу та металу потрібно розташувати на кожному контейнерному майданчику. Вже давно пора виконати те, що було задекларовано 2012 року, а зараз вимагається чинними директивами ЄС.
  • Львів’янам потрібно розповісти про прості кроки до зменшення кількості сміття, яке зараз потрапляє до контейнерів. Про це потрібно щодня говорити про радіо,  телебаченню, використовуючи всі можливі способи комунікації. Посібник по системі поводження зі сміттям має бути настільною книгою в кожній домівці.
  • Негайно розпочати роботу з готельним та ресторанним бізнесом, мережею торгівельних закладів. Об’єднавши зусилля, ми зможемо не тільки вирішити проблему, але й показати приклад цілій країні.
  • Влада міста має відверто і постійно говорити з мешканцями про проблеми, для вирішення яких потрібна участь і мешканців, і бізнесу, і влади всіх рівнів.trash

Довготермінові рішення, роботу над якими потрібно почати вже:

  • Переглянути тарифи на вивезення та утилізацію сміття. Перекладання видатків на бюджет міста створює ілюзію того, що відповідальність мешканців закінчується в момент викидання сміття до контейнера. Безкоштовних послуг не буває, і європейський досвід показує, що економічне стимулювання сортування та зменшення кількості відходів працює найкраще.
  • Організувати мережу станцій досортовування відходів, де вторинна сировина буде перетворюватися на комерційно-привабливу сировину.
  • Провести конкурс на будівництво сміттєспалювального заводу. Досить палити дорогий газ, коли ми маємо 600 тонн палива щоденно, його лише потрібно перетворити на електроенергію та тепло для потреб львів’ян.
  • Рекультивувати Грибовецьке сміттєзвалище. Зона екологічної небезпеки повинна перетворитися на безпечне середовище. Це триватиме кілька років, але ми не маємо права про це забувати.

“Недостатньо постійно прописувати нові стратегії – потрібно їх виконувати.
Це дуже добре, що Львів вирішив долучитися до ініціативи  Zero Waste, і ця дуже  амбітна ціль може бути виконана при послідовній роботі протягом багатьох років.

Однак зараз ми всі опинились у ситуації, коли потрібно вирішувати першочергові завдання, щоб сміття не накопичувалося біля наших будинків.
Водночас, не можна  забувати про комплексне вирішення проблеми – максимальну утилізацію сміття. Вибір технології утилізації сміття повинен базуватися на критеріях сталості – вже пора навчитися на власних помилках  не створювати нових сміттєвих полігонів”,
– каже фахівець-еколог Іванка Гаврилко.

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку