Школа для тернополян: УГП навчає учасників громадського бюджету

“Як реалізувати свою ідею через громадський бюджет” – так називався тренінг, який організувала в Тернополі Українська Галицька Партія. На занятті понад два десятки найактивніших мешканців міста навчалися досліджувати актуальність ініціативи для мешканців міста, правильно описувати проект, оформляти документи та доносити інформацію про свою ідею до громадськості. Такі тренінги, кажуть активісти, вони будуть проводити й надалі, адже відчувають на них великий запит у містян.

Прийом заявок проектів на “Громадський бюджет” у Тернополі стартував 1 вересня і триватиме до кінця місяця. Бюджет участі в місті реалізовують другий рік поспіль. На проекти з міського бюджету виділили 9 мільйонів гривень, які будуть спрямовані на втілення потрібних місту ініціатив. Реалізують саме ті проекти, які отримають найбільшу підтримку тернополян.

На тренінг УГП завітали представники громадських організацій, керівники ОСББ, журналісти та просто активні тернополяни. Всі вони зацікавлені в тому, аби втілити для міста свої соціальні проекти, однак на етапі підготовки необхідних документів виникло чимало питань, розібратись пересічній людині з вимогами буває складно. Тому тренінг, який організувала команда Галицької партії, був цікавим для всіх.

“Тренінг відбувся в рамках “Школи активного галичанина”. Громадський бюджет дозволяє втілити дуже доречні ініціативи з подачі пересічних тернополян. Ми бачимо досвід минулого року, багато проектів, які отримали перемогу, вже втілені або зараз завершується робота над ними. Звісно, є й проблемні моменти, і не всі проекти, які здобули перемогу, вдалося реалізувати. І ми розповіли також про ці проблемні моменти, щоб люди, які братимуть участь у конкурсі цього року могли врахувати цей досвід”, — розповідає заступник голови міської організації УГП Іван Кізюк.

imgonline-com-ua-Compressed-oacQf2fXcEIN4RoW

Учасники заходу дізналися, як відбувається написання заявки на участь у конкурсі проектів громадського бюджету. Крім того, окремий блок стосувався теми просування проектів, адже успіх залежить виключно від кількості людей, котрі віддадуть свої голоси.

На тренінг завітали учасники торішного конкурсу проектів, які здобули перемогу. Микола Мисак, голова МНК Тернопільщини, один з ініціаторів проекту “Ремонт в офісі громадської організації” розказав, які етапи проходить кожен проект на шляху до реалізації. Його проект завертали кілька разів, але врешті прийняли.

“Йдеться про офіс Молодіжного Націоналістичного Конгресу, де також розміщені зараз “Самооборона майдану” та “Вільні люди”. МНК цей офіс дістався у безкоштовну оренду 2013 року. Тоді приміщення було в нормальному стані. Але почався Майдан, там працювали волонтери, люди приносили передачі, був склад, купа коробок, людей… Згодом у приміщенні розмістилося ще дві громадські організації. Досі там працюють волонтери. Тому різко виникла потреба в ремонті. Ми пробували подати проект, двічі його блокували. Але таки просунули, отримали велику підтримку. Відтак у березні цього року розпочали ремонт, у травні закінчили”, — розповів Микола Мисак.

Проект Михайла Онишківа мав назву “Соціальний мультиспортивний зал”, ідея полягала в тому, аби приміщення Палацу спорту переобладнати для занять різними активностями. Хоч проект і переміг, реалізувати його поки не вдалось. Михайло Онишків каже, що гальмується все з вини міської ради. Профільне управління спершу довго тримало документи, а потім замість реконструкції приміщення у документах зазначили капітальний ремонт.

“Міська рада, яка реалізовує конкурс проектів, сама ще вчиться, і їй потрібно спілкуватися з авторами. Фактично, виходить, що хтось із людей пропонує щось своє, акцентує на цьому, а потім приступає до реалізації. Якщо проекти знайшли підтримку, то значить вони важливі для великої кількості людей. І міська рада має це розуміти та не боятися віддавати повноваження молодим активістам”, — наголосив Михайло Онишків.

Учасники, які завітали на тренінг, зазначають, що зустріч минула дуже корисно та інформативно. Тернополяни засипали спікерів питаннями та були активними, а після зустрічі навіть виявили бажання створити групу у Фейсбуці, де б усі, хто готує проекти, могли б консультуватись і радитись між собою.

Активісти Української Галицької Партії зазначають, що подібні навчання на актуальні теми проводитимуться протягом кількох місяців у межах “Школи активного галичанина”. Ті, хто хоче отримати підтримку та консультації щодо оформлення проектів, можуть звертатись в офіс Української Галицької Партії у Тернополі, що на вулиці Медова, 18, або контактувати через сторінку Тернопільської обласної організації УГП у Фейсбуці.

Нагадаємо, Львівська міська організація Української Галицької Партії також організувала Школу переможців громадського бюджету, яка навчає львів’ян, як змінювати місто у межах цього інструмента.

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!