Щоб діти були щасливі сьогодні і завтра, ми працюємо щодня

Сьогодні – День захисту дітей. Нам хотілося б тут навести кілька цифр – позитивних чи негативних – але які стосуються дітей. І ми шукали в інтернеті. Проте знайти дитячу соціологію не так просто, бо… її практично нема. За 20 років українська соціологія, кажуть фахівці, майже випустила з поля зору дітей: їхньої думки не чути. А проте окремі міста думки дітей та батьків таки враховують. Зокрема, Львів. Напрацьовуючи програму “Львів дружній до дітей і сімей”, тут не раз проводили дослідження. Діти та їхні інтереси – пріоритет для наших партійців у всіх осередках. Ми спробували зібрати дитячі та сімейні ініціативи тут, в одному матеріалі. Адже щастя дітей починається зі щастя матерів.

Місто – дружнє до дітей

Ініціатива від самого початку так і називалася – “Львів дружній до сімей і дітей”. А потім вона стала наріжним каменем стратегії “Громада, дружня до дітей і молоді”, яку у Львові затвердили депутати міської ради наприкінці минулого року.

До 2020 року в межах реалізації стратегії Львів реалізує кілька десятків заходів, на яке також очікуємо державне фінансування у розмірі 21 млн гривень. Це заходи, нововведення, програми в освітній, медичній, інфраструктурній та інших галузях. Ми напрацювали цей план змін міста разом з львів’янами, залучили українських та міжнародних експертів. Місто дружнє – це місто, де є доступні для дитячих візків тротуари і транспорт, де є заклади харчування і поліклініки, де ти можеш почуватися гідно, де тобі і дитині буде зручно. Це – безпечне місто, де ти не будеш хвилюватися: як там дитина повертається зі школи? І ще багато всього”, – розповідає Юлія Гвоздович, депутатка ЛМР, мати двох синів, ініціаторка і співтворець стратегії.

 

Все почалось зі Львова

Ти невдовзі станеш мамою? Носиш під серцем цілу таємницю Всесвіту. Але народження – не тільки приємні очікування дива. Це також хвилювання і острах: як там у пологовому?

У Галицькій партії хочуть і роблять все для того, щоб умови, в яких Ти станеш мамою були комфортні, а всі потрібні тобі послуги – якісні.

“Все почалося зі Львова. Наш попередній досвід перебування в пологових, досвід інших жінок підштовхнув боротися з тим станом справ, який був. І нам багато вдалося. Тепла вода – цілодобово, кнопки виклику, ставлення медперсоналу до вагітних і породіль, об’єднання та співпраця з доулами, лікарями, можливість прозорих благодійних внесків… Це те, що нам вдалося. Ми готові ділитися і ділимося нашим досвідом з активістами різних міст України”, – каже Мар’яна Кузько, керівниця проектів ГО “Батьки в дії”, мати двох дітей та керівниця секретаріату Української Галицької Партії на Львівщині.

Знати свої права – важливо!

Матері вже семи українських міст знають свої права у пологових.

Впродовж півроку ми провели 8 загальноміських форумів “Гідні пологи”, щоб зібрати, поінформувати, активізувати жінок по всій Україні. Бо ми маємо знати свої права! У пологових насамперед.

“У пологовому жінка дуже вразлива, часто шокована. Тому ми об’єднали фахівців-доул, медиків, матерів, юристів, активістів, фахівців різних дотичних галузей. І нам вдається поширювати знання, знаходити та об’єднувати середовища по всій країні. Хочемо насамперед підштовхнути до змін: і матеріальних, і організаційних, і максимально здолати корупцію. Хочемо зробити все, щоб матері в пологовому було максимально добре. Це дуже важливо – як почуватиметься мама в перші дні материнства”, – каже депутатка ЛМР, голова ГО “Батьки в дії”, засновниця ініціативи “За гідні пологи” Юлія Гвоздович.

Нове життя – в нових умовах

Ціла серія ремонтів у пологовому, близько 10 млн гривень на рік, скриньки довіри, створення цілого відділу для недоношених дітей, план реформування пологових на 5 років і згуртування активного середовища людей, які готові далі пильнувати, розвивати ініціативу “Нове життя в нових умовах”. Це результати щоденної роботи нашої партійки Наталії Сербин.

Як вдалося звернути увагу міста на проблему пологових? Як гуртувати жінок і чого ще планують добитися франківчанки? Про все це Наталя описує у блогах на @Курс . Стежте, читайте, перебирайте досвід, долучайтеся до нас!

Запобігати, а не лікувати

Що найдорожче для кожної матері? Здоров’я її дитини.

Цим питанням також займається медична експертна група УГП. Як? Реформу медицини, яку ми намагаємося допомогти якнайкомфортніше і найкраще для людей втілити в різних кутках Галичини, загалом можна назвати великою справою для того, щоб ми мали здорову націю.

“В Україні з початку року на кір захворіли понад 43 тисячі людей. Багато з них діти. Ми пояснюємо потребу вакцинації, долаємо міфи, які побутують в народі. Серед нас – лікарі-практики з сіл Галичини. Не лікувати, а запобігати хворобам, особливо дитячим, – це наше всіх завдання”? – пояснює Мирослав Брегман, координатор медичної експертної групи УГП.

З іншого боку – з боку освітньої експертної групи нам йдеться про здорове харчування в школах. Наші експерти запропонували чіткі кроки, як ще цього року змінити шкільні та садочкові меню. Все реально. Діти мають їсти смачну і здорову їжу, аби рости здоровими, щоб матері були щасливі Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Черкаси, Житомир, Ужгород. На черзі – Вінниця і Київ! Форуми для нинішніх і майбутніх матерів ширяться країною. Довкола них росте широке громадське середовище активних жінок. А отже міцнішим стає і громадянське суспільство, яке розуміє цінність материнства.

 

УГП є і на Закарпатті

Ми хочемо, щоб Ужгород знали не тільки як місто, де цвітуть Сакури і є замок. Ми хочемо, щоб Ужгород знали, як одне з найкомфортніших міст для родин із дітьми. Ми хочемо, щоб матері та діти тут були щасливі.

“Ідея міста, дружнього до дітей і сімей, – дуже підходить нам. Тому ми пробуємо сформувати якісне громадське середовище, яке візьметься разом із нами за цю ініціативу. Я – практикуючий психолог. Один із наших заходів, наприклад, стосувався емоційної та психологічної рівноваги матерів. Багато говоримо про дітей, про екологію нашого міста, про здоров’я малят та школярів”, – розповідає наша партійка на Закарпатті Вікторія Кузан, мати двох дітей, громадська активістка.

Так, Українська Галицька Партія на Закарпатті є! Ми тільки набираємо обертів, розвиваємося. Будемо раді співпраці! Якщо вас цікавить наша робота – ласкаво просимо!
А всіх матерів, а особливо матерів Закарпаття, щиро вітаємо цим дописом. І надалі працюватимемо для вас. Будьте нам всі здорові і щасливі!

Тернопіль також на одній хвилі

Про матір у своїх ініціативах майже щодня думають наші партійці на Тернопільщині.

“Ми долучилися до загальноукраїнської ініціативи з реформування пологових. Зібрали фахівців і тернополянок на форум “Право на гідні пологи”, зробивши до того опитування породіль Тернопільської області. Організували зустрічі-обговорення з медиками, які працюють у пологових та жіночих консультаціях, громадськими організаціями та школами материнства. Ознайомлюємо жінок з їхніми правами в пологах”, – розповідає заступниця голови Політради УГП, громадська активістка Ірина Яремчук.

Так само у Тернополі Ірина з колегами проаналізували ситуацію в дитсадках та подали пропозиції до міської ради, як виправити її і збільшити місця в ДНЗ.

“Пропагуємо материнство і під час зустрічей на тему демографічної ситуації в регіоні. Хочемо також зрозуміти як і покращити міську інфраструктуру, де це потрібно матерям з дітьми”, – додає Ірина Яремчук.

Подібні ініціативи втілюють партійці по всіх осередках. Найактивніші, звісно, у Львові. Ми вже писали про них на нашій сторінці впродовж останніх днів. Якщо для вас важлива ця тема і ви б хотіли допомогти, долучайтеся! Разом змінимо Україну, починаючи кожен зі свого села чи міста, починаючи з Галичини.

 

На головному фото родина депутатки ЛМР від Галицької Партії Юлії Гвоздович

Останні відео

Ми у Facebook

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!

    [recaptcha]