Що ж таке ОТГ? Розвіюємо міфи

Городенківська об’єднана територіальна громада – що це таке? Як реалізувати? Хто зможе взяти на себе відповідальність? Як облаштувати і відлагодити все так, щоби кожному мешканцю жилося краще, ніж дотепер? Питань наразі більше, ніж відповідей.

Українська Галицька Партія має депутатів та активістів у вже створених ОТГ, вивчає досвід “закордону”. У політсили є робоча експертна група “Система влади”, яка допомагає громадам. А також дуже добре діє Городенківський осередок УГП, на чолі з сільським головою Котиківки – Іваном Вережаком. Усі вони спільно зібралися 26 січня у Городенці. Разом із мешканцями Городенки та довколишніх сіл, громадськими активістами, депутатами, головами сільських рад та всіма, кому не байдужа доля краю, говорили про майбутнє Городенківської ОТГ.

Захід під назвою “Городенківська ОТГ: створювати не варто чекати. Ставимо кóму разом” організувала Українська Галицька Партія. На захід прийшло близько 30 зацікавлених у цій темі громадян з різних населених пунктів району, представники органів самоврядування, громадськості та бізнесу.

“Запитань у місцевих мешканців наразі більше, ніж відповідей. Люди хочуть знати, що буде після створення ОТГ. Невже більшість шкіл закриють, і освітяни залишаться без роботи? Хто ремонтуватиме наші дороги? Куди нам доведеться їздити по довідки, які дотепер видавали у сільрадах? Яким буде транспортне сполучення? Треба про це говорити. Треба разом вирішувати такі речі, адже будь-які зміни, щоб їх підтримали, мають бути добре узгоджені з громадою”, – переконаний голова Котиківської сільської ради Іван Вережак.

Тому Городенківський районний осередок ГалицькоїПартії запросив до Городенки експертів зі Львова, які працюють у профільній експертній групі УГП «Система влади». Правозахисники та юристи поспілкувались із громадою. Експерти кажуть, що основна проблема в низькій поінформованості як жителів, так і місцевої влади у питаннях ОТГ.

“Треба якомога швидше всім усвідомити, що не приїде сюди працювати ні Президент, ні Прем’єр-міністр, відбудовувати свої громади треба самим, – говорить правозахисник Юрій Танасійчук. – ОТГ – це шлях до оптимізації та здорового глузду в частині місцевого самоврядування, зменшення необ’єктивних  витрат. Громада сама вирішує, як правильно використовувати ресурси зі залученням не тільки депутатського корпусу, старости, новообраного голови, але й мешканців спільно робити внесок у проекти, які реалізовує громада. Там, де вже створені ОТГ, далеко не все ідеально. Але люди бачать, куди йде кожна гривня сплачених податків і проявляють зацікавленість, відчувають свою відповідальність, бо мають можливості певним чином контролювати медицину, освіту. А це в свою чергу дає добрий ефект. Насправді, це важливі світоглядні речі, які змінюють нас”.

Експерти приїхали до Городенки також презентувати своє напрацювання – модель статуту ОТГ. За основу взяли нещодавно прийнятий Статут міста Львова. Звідти запозичили багато цікавих речей. Наприклад, розробку картки мешканця, яка дає змогу замовляти адміністративні послуги в онлайн-режимі. Або ж – передбачена посада омбудсмена на громадських засадах для залучення інвестицій у громади.

“Головна мета нашої групи – напрацювання документів, які би були корисними депутатам, органам місцевого самоврядування, – розповідає координатор експертної групи Галицької Партії “Система влади” Михайло Семко. – Ми розуміємо, що зараз, в межах децентралізації, дуже важливо створювати спроможні територіальні громади на місцях. І це може бути в недалекому майбутньому запорукою розвитку України загалом. Сьогодні ми тут, щоб дати відповіді на запитання, розвіяти різного роду побоювання щодо ОТГ. Громади самі мусять прийняти рішення щодо об’єднання. Ми ж хочемо допомогти людям визначитись”.

В Україні вже третій рік триває процес об’єднання територіальних громад. 665 ОТГ вже працюють в нових умовах. Не сьогодні, то завтра черга дійде й до Городенки. За перспективним планом, майбутня Городенківська ОТГ складатиметься з 44 населених пукнтів, а це 27 сільських рад.

Тож кóму у реченні – “ОТГ: створювати не варто чекати” – доведеться ставити вже дуже скоро.

Наталя Федоляк

Останні відео

Ми у Facebook

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОМИЛКУ

Повідомити

Дякуємо, ваше повідомлення відправленно!

Форма замовлення!