Що приховують львівські комунальники?

Міські комунальні підприємства у Львові працюють непрозоро. Вони не хочуть оприлюднювати жодної інформації, яка дозволить проаналізувати ефективність їхньої роботи. Хоча львів’яни маємо право це знати. Депутати Галицької партії у міській раді ініціювали низку рішень, які повинні змінити цю ситуацію.

Ще в червні минулого року Верховна Рада рекомендувала почати реформу комунальних підприємств на місцях. Пропонували розпочати саме з відкритості і прозорості їх роботи. Це дуже важливо, адже комунальні підприємства оперують публічними фінансами. Це кошти міського бюджету, тому їхнє використання не має бути таємницею від громади.

“Навіть виконавчі органи ЛМР самі не до кінця знають, які справжні результати діяльності комунальних підприємств”

“Ми не раз подавали запити щодо того, які комунальні підприємства у нас взагалі працюють, скільки фінансів вони отримують і чи є вони прибутковими. На жаль, таку інформацію доволі складно отримати. Навіть виконавчі органи ЛМР самі не до кінця знають, які справжні результати діяльності цих підприємств. Може деякі взагалі варто ліквідувати і передати цю частину роботи приватним суб’єктам господарювання? Адже, до прикладу, минулого року лише 4 ЛКП міста зазнали збитків на суму близько півмільярда гривень”, – розповідає голова комісії законності ЛМР, депутат від Галицької партії Юлія Гвоздович.

Вона неозноразово зверталася до виконавчих органів, аби вони прийняли рішення про відкритість ЛКП, але ті відмовлялися. Тому Юлія Гвоздович змушена була сама подати проект такої ухвали на розгляд ради, і депутати її підтримали. Проте, на жаль, і це ще не є перемогою.

“Досі реалізація цієї простої реформи, яка передбачає просто публікацію у відкритому доступі інформації про публічні фінанси та декларації керівників ЛКП, не відбулася. Дехто говорить про технічну складність або неможливість зробити це. Проте, насправді, все це зробити дуже просто. Може для таких технічно-неосвічених працівників, які заявляють про неможливість публікації, варто провести спеціальні навчання?” – каже Юлія.

Нагадаємо, саме Юлія Гвоздович та фракція Галицької партії у Львівській міській раді працюють над реформуванням комунальних підприємств, яке, серед іншого, також передбачає створення управлінських наглядових рад над найбільшими ЛКП.

Фото: Фотографії старого Львова

підписатись на розсилку новин
+
+

Повідомити про помилку